Ból, opuchlizna, krew w nasieniu, znacznie powiększone jądro

napisał/a: po-kryjomu 2013-11-05 14:48
Witam, partner ma duży ból prawego jądra, ma 40lat. Jądro jest twarde, powiększyło się znacznie, od czasu do czasu pojawia się podwyższona temperatura a, ma też krew w nasieniu. Męczy się już kilka dni. Jest aktywny seksualnie (dopóki nie pojawił się ból) wyłącznie z jedną kobietą, nie ma mowy o chorobie przenoszonej drogą płciową. Niestety nawet na prywatną wizytę do urologa trzeba czekać, do tego czasu nie wiem jak mu pomóc. Nie ma dolegliwości podczas oddawania moczu. Stosuje już zimne okłady i bierze leki przeciwbólowe,ale bardzo się o niego boję. Co może mu dolegać i jak mu pomóc? Wizyta u lekarza dopiero za parę dni :( Czy gdyby doszło do skrętu jądra (co zwykle podobno kończy się amputacją, bo jądro obumiera) miałby jakieś konkretne dodatkowe objawy sugerujące natychmiastowy wyjazd na ostry dyżur?
napisał/a: ~Anonymous 2013-11-05 15:31
W takim przypadku nalezaloby nawet prywatnie udac sie na konsultacje urologiczną ,byc moze objawy opisywane mogą byc objawem ostrego zapalenia ow jadra,ale takze trzeba wykluczyc jego skret,dlatego przydaloby sie wykonac usg w tym celu by moc stwierdzic, czy istnieje przepływ jesli tak mozna skret wykluczyc ,jesli jednak okazaloby sie iz jest wynikiem ostrego zapalenia zapewne zostaną przepisane antybiotyki.
Czy krew pojawia sie tylko w nasieniu? czy tez w moczu?
napisał/a: po-kryjomu 2013-11-05 17:33
wizyta jest już umówiona, ale tak jak napisałam, trzeba czekać :( nie ma krwi w moczu.
napisał/a: ~Anonymous 2013-11-05 18:09
Wydaje mi sie ze jednak moze to byc ostre zapalenie jadra i dobrym jest poki co pomyslem przyjmowanie lekow przeciwbolowych do czasu wizyty o ile nie bedzie to jakis dlugi czas oczekiwania.
napisał/a: po-kryjomu 2013-11-05 18:39
Prawie tydzień :( czy lekarz rodzinny coś podpowie, albo przepisze jakieś środki przeciwzapalne, żeby jakoś działać przez ten czas oczekiwania? może jeszcze zapisać go do zwykłej przychodni, już sama nie wiem...
napisał/a: ~Anonymous 2013-11-05 19:00
Co moge doradzic to, to jesli bol sie nie zmniejszy po lekach poki co przeciwbolowych ,a bedzie sie jadnak pomimo tego zwiekszal i bedzie narastal bedzie lepiej zasiegnac jeszcze szybkiej konsultacji chociazby z rodzinnym jesli ma Pani taka mozliwosc.
napisał/a: joannanr1 2013-11-05 19:45
Może byłoby lepiej pojechać do szpitala na ostry dyżur.Po co tak długo czekać.