Ból oka a zmiany demielinizacyjne w mózgu

napisał/a: omega55 2014-06-01 16:22
Od 5 dni boli mnie oko - gałka oczna. Ból nasila się przy poruszaniu okiem, przy dotyku.
Mam zmiany demielinizacyjne w mózgu, pozostaję pod obserwacją neurologa.
Byłam u okulisty, która nie stwierdziła żadnych patologii i poradziła wizytę kontrolną za tydzień.
Powiedziała, że ból należy wiązać ze zmianami w mózgu, ponieważ nie widzi innych problemów (ciśnienie OK). Ponadto poinformowała mnie, że PZNW rozwija się do 2-ch tygodni, ale obecny stan może się cofnąć. Zasugerowała wizytę w klinice okulistycznej w razie utrzymywania się bólu lub jego nasilenia, albo wystąpienia dodatkowych objawów (zaburzenia widzenia).
Jako, że ból się utrzymuje, chciałam skonsultować problem na okulistyce, ale tam usłyszałam, że oko może sobie boleć i nie należy się tym przejmować ! Podobno problemem jest jak są również zaburzenia widzenia.
Skonsultowałam problem z neurologiem (mailowo) i otrzymałam odpowiedź, iż przy początkowym stadium PZNW nie musi być zaburzeń widzenia, ani zmian na dnie oka i konsultacja na okulistyce jest wskazana w celu przeprowadzenia dalszych badań.

Co mam robić ? - czekać aż stracę wzrok ? :)
Dodam, że nie mam kataru, stanu podgorączkowego, gorączki, w ciągu ostatnich miesięcy nie miałam żadnej infekcji, miałam w lutym tomograf zatok i nie wykazał żadnych zmian (MRI mózgu wykazało obecność torbieli w zatoce szczękowej po przeciwnej stronie bólu oka, która nie została potwierdzona przez tomograf zatok, stąd ten tomgraf).
Ma ktoś podobne problemy / doświadczenia ?