ból oczu głowy nic nie widzę

napisał/a: mAKIA 2012-08-10 08:22
witam właśnie mija mi atak ,dziwny czasem go juz miałam jako dziecko mianowicie ból głowy oczu i towarzyszą temu mroczki przed oczami do takiego stopnia że nie widzę nic muszę się wpatrywać żeby obraz powróci ,wpatrywałam się w synka i widziałam jedynie jego twarz z odleglości ok 30 cm nic poza tym teraz wszystko mija jestem w stanie chodzić po mieszkaniu no i piasć wzęłam tabletkę choć nie wiem czy mogę bo karmię piersią nie mam innych objawów typu drętwienie czasem jest ból tak silny że zbiera się na wymioty co to takiego i czy powinnam się martwić
napisał/a: Miss_Piggy 2012-08-13 12:07
Witaj, przypuszczalnie ma Pani klasyczną postać migreny z objawami ocznymi. Migrena związana jest z nadwrażliwością układu nerwowo-naczyniowego na określone bodźce zewnętrzne lub wewnętrzne. Związane jest to z nieprawidłową grą przekaźników w mózgu. Objawy trwają dopóki nie ulegną one całkowitemu wyczerpaniu. Pobudzenie strutur pnia mózgu wywołuje objawy takie jak: nudności, wymioty, nadwrażliwość na dźwiek, światło, zapachy. Kobiety mogą uskarżać sie na migrenę miesiączkową.