Ból nosa, zębów - zatoki???

napisał/a: wst1 2015-04-07 18:21
Od ponad tygodnia mam dosyć dziwne bóle. Czasem odczuwam ból nosa, czasem mam wrażenie, że bolą mnie wszystkie zęby lub szczęka. Czasem jakby ten ból był tak wewnątrz nosa, nie raz promieniuje na boki pod oczami, nie raz jakby wychodził od podniebienia twardego. Coś jakby mnie bolało tak w środku za nosem. Ból występuje po obu stronach twarzy, raczej symetrycznie albo na środku.

Trudno to dokładnie opisać i określić. Bardzo krótko zdarzały się także bóle głowy - tak raczej w okolicach czoła, czasem na środku głowy.

Nie mam kataru ani gorączki, choć prawie cały czas mam zatkany z jednej strony nos (nie zawsze z tej samej).
Czy to będzie coś związane z zatokami? Czy można podejrzewać coś cięższego, np. jakiś nowotwór czy torbiel?

Dodam, iż dość często bolą mnie jakby zęby czy nos, w szczególności w ostatnich latach. Ból głównie u mnie się pojawia np. po kilkugodzinnych zakupach w galerii albo po jakieś podróży. Wiem, że to może dziwnie brzmieć ale tak właśnie jest. Choć raczej przechodził po jednym, max kilku dniach, a teraz trwa dłużej.
napisał/a: radek07 2015-04-07 18:57
Można przypuszczać parę rzeczy, ale to nie ma sensu; najlepiej by było wybrać się do laryngologa aby sprawdził wziernikiem albo endoskopem co dokładnie widać w jamie nosowej.