Ból nogi i przesuwający się obrzęk limfatyczny?

napisał/a: AgaG 2014-10-11 06:31
Witam. Zaglądam tu ponieważ nie wiem już gdzie mam się udać i jak dalej leczyć. Od roku choruję na cukrzycę acz nie wiem czy te dolegliwości mogę z cukrzycą łączyć. Zaczęło się w zasadzie prozaicznie od bólu w jednej pachwinie, kolejnego dnia ból zaczął się przesuwać wzdłuż nogi (codziennie kilka cm w dół). Ból powodował uczucie rozpierania, pieczenia, był obrzęk i miało to postać obrzękniętej kuli przesuwającej się wydłuż nogi. Gdy doszło do kolana wykonano mi pierwszego dopplera - brak cech zakrzepowych, powiększone węzły chłonne do 20 mm. Kolejne dni przyniosły kolejne przesunięcie się obrzęku w dół. Drugi doppler w momencie obrzęku na wysokości nad kostką również nie wykazał cech zakrzepicy, nadal powiększone węzły chłonne. W biochemii morfologia w normie, D-Dimery 613 ng/ml, CRP 14,8 mg/l, Cholesterol 208 i Trójglicerydy 213 mg/dl. Powtórne D-Dimery po 2 dniach 643 ng/ml. Obrzęk dalej się przemieszcza w dół umiejscawiając się za kostką (powiększenie obwodu). Po konsultacjach z chirurgiem kolejne usg dopplerowskie - bez zmian patologicznych, węzły chłonne nadal 20mm, w 1/3 części podudzia podwyższenie echogeniczności tkanki tłuszczowej z cechami obrzęku. Konsultacja reumatologiczna, ginekologiczna - wszystko w porządku. Ponowne badania - kw. moczowy 6,2 mg/dl, ALT 51 U/l, CRP 9,8 mg/l, D-Dimery 608 ng/ml, eGFR norma, rtg L-S norma, rtg kl. piersiowej norma, poziom glukozy od 101 do 150mg%. Obecnie przyjmuję leki p/zapalne, clexane, cipronex. Obrzęk jak był tak jest. Po owinięciu stopy bandażem elastycznym, w nocy obudził mnie ból nogi, na podudziu palpacyjnie wyczułam bolesną wypukłą kulę (obrzęk przemieścił się). Jest to dla mnie dość stresujące, nie wiem co to jest, przy dłuższym chodzeniu puchną mi nogi. Nie wiem gdzie jeszcze mogę się udać i kto mi może pomóc.
napisał/a: piotrosiama 2014-10-11 17:16
Nie podajesz jakich specjalistów dotąd odwiedziłaś. Być może jeszcze nie konsultowałaś problemu z chirurgiem naczyniowym.
napisał/a: chorastopa 2014-10-16 13:50
[attachment=0:3muckppz]chore palce.jpg[/attachment:3muckppz]ZABIEGI PODOLOGICZNE NA CHORE STOPY
MASZ PROBLEM ZE STOPAMI?

MASZ ODCISK, KTÓRY DOKUCZA CI OD PARU LAT

MODZEL, KTÓRY PIECZE I UTRUDNIA CHODZENIE

A MOŻE MASZ WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ

WSTYDZISZ SIĘ SWOICH POPĘKANYCH PIĘT

PRZYJDŹ DO NAS ULŻYMY W BÓLU, POPRAWIMY WYGLĄD TWOICH STÓP!

Gwarantujemy profesjonale zabiegi, poprzedzone bezpłatnymi konsultacjami w gabinecie pracującym wg europejskich standardów.

Centrum Podologiczne na Zdrowiu
ul.Michałowicza 18
94-306 Łódź
tel. 42 611 12 15

Filia w Rzeszowie
ul. Hetmańska 62/4
35-078 Rzeszów
tel. +48 17 780-71-93

Filia w Tarnowie
ul. Lwowska 32 B lok.7
33-100 Tarnów
tel. 14 639-19-66

Filia w Nowym Targu
ul. Sikorskiego 51
34-400 Nowy Targ
tel. +48 18 542-69-36

Więcej szczegółów na stronie: www.podologic.org
napisał/a: podopedi 2015-01-05 17:42
Podolog na Śląsku:
PodoPedi Gabinet Zdrowej Stopy
Barbara Staniczek
ul.Parkowa 1
47-451 Tworków
tel. 692470328