Ból nogi a tabletki antykoncepcyjne

napisał/a: kasia2377 2013-01-31 17:22
Witam,

Od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne, jak dotąd nie miałam żadnych niepokojących objawów z długiej listy skutków ubocznych. Podczas wizyt kontrolnych lekarz zawsze o to pytał, z podkreśleniem "czy nie bolą nogi?". Od kilku dni odczuwam ból prawej łydki, nie jest to jakiś uporczywy ból ale jednak daje o sobie znać, czasem boli z tyłu, czasem z boku, innym razem w okolicach kostki, innym przy kolanie, czasem mam wrażenie jakby promieniowało do uda. Dużo naczytałam się o zakrzepicy która może być spowodowana przyjmowaniem hormonów i trochę się wystraszyłam. Z drugiej strony, 3 razy w tygodniu chodzę na intensywne zajęcia fitness i w zeszły czwartek źle postawiłam stopę i zabolało mnie w okolicy ścięgna Achillesa, potem wszystko było ok, a boleć zaczęło w sobotę. Jutro idę zrobić morfologię więc może przy okazji można byłoby zrobić dla świętego spokoju jakieś badania wykluczające zakrzepicę, tylko nie wiem jakie to konkretnie badania, czytałam coś o INR, ale czy sam ten wskaźnik rozwieje wątpliwości czy trzeba zrobić tez jakieś inne? A może w ogóle niepotrzebnie się martwię. Będę wdzięczna za podpowiedź.
napisał/a: kasia2377 2013-01-31 20:40
Chciałam zrobić takie badanie:
Koagulogram (morfologia, czas krwawienia, APTT, wskaźnik )

tylko nie wiem czy to wystarczy bo jeszcze jest INR i jakieś D-dimery