Ból nerki

napisał/a: magda 707 2007-10-11 12:58
Od jakiegoś czasu mam problem z bólem nerek,nie jest to typowy ból,np w nocy w ogóle nie czuję potrzeby pójścia do toalety,o tym,że chce mi się "siusiu" sygnalizuje ból w dolnej części pleców,czasem nie do wytrzymania,gdy to budzę się,idę do ubikacji i on samoczynnie mija po ok.pół godziny.Tak mam od prawie roku.W zasadzie to dolegliwości zaczęły się w momencie gdy zamieszkaliśmy w wynajętym mieszkaniu,na ścianach był grzyb i ciekła po nich woda,oczywiście zmieniliśmy mieszkanie najszybciej jak się dało,teraz jest sucho i ciepło,ból jednak pozostał.W ogóle ten ból jest jedynym sygnałem oddawania moczu,pojawia się tylko w nocy...
Od kilku dni dręczy mnie jednak nieustannie,być może to klasyczny objaw "zawiania",będę sie starać grzać je jak tylko to możliwe.Niepokoi mnie to jednak,warto dodać,że tu gdzie mieszkam jedyne lekarstwo na moją dolegliwość to CoCodamol (500 mg paracetamolu),którego nie chcę i nie zamierzam brać.Czy może to być infekcja pęcherza?jeśli tak to czy mogę brać Furaginum?
Czy może są to objawy czegoś poważniejszego? Bardzo proszę o pomoc!
napisał/a: motilek2 2007-10-11 21:33
moim zdaniem furaguinum mozesz brac spokojnie, a druga sprawa ze jesli masz mezczyzne to u kobiet czesto dochodzi do zakazenia cewki moczowej i bol taki moze byc...zrob badanie moczu, to nie boli a bedziesz wiedziala czy to jest od tego ze moczowody sa zakazone bakteriami.....i na spokojnie....
napisał/a: magda 707 2007-10-11 22:44
Dziękuję,zamierzam barć Furaginum tak na wszelki wypadek.Badanie moczu bardzo chętnie bym zrobiła tylko tu gdzie jestem to nie jest takie proste,że pójdę i mi zrobią,najpierw wizyta (tydzień czekania około),potem tabletki przeciwbólowe,potem kolejna wizyta i może w końcu coś się uda wykombinować z tym badaniem moczu,ale to potrwa dobre 2 tygodnie.Dzięki jeszcze raz za radę i zacznę brać Furaginum...
napisał/a: motilek2 2007-10-12 09:09
furaginum zawsze jest dobrym lekiem na takie sprawy....takze bez obaw, a co do badania moczu moze idz prywatnie to nie jest drogie badanie
napisał/a: uzcak 2008-10-07 19:50
nerka boli mnie od 3 dni. od tej nocy bol jest nie do wytrzymania. biore apap. dzis wzielam az 6 tabletek. nie mam potrzeby czestego oddawania moczu, nie mam temperatury. Co mam robic?
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-10-08 08:06
Udać się do lekarza.
napisał/a: jelcyn1 2009-01-10 22:26
Mi na bóle nerek i problemy z kamicą moczową pomógł Cystone (http://www.kamicanerkowa.witryna.info/). Cystone hamuje procesy tworzenia kamieni zmniejszając ilość substancji tworzących kamienie, a także powoduje ich wydalanie poprzez rozbicie na drobinki. Cystone wywołuje rozpad kamieni nerkowych i kryształków działając na mucynę, która wiąże ze sobą cząsteczki. Zapobiega przesyceniu substancji tworzących kamienie, kontroluje związek, który odpowiada za odkładanie kamieni (oksamid) oraz przywraca zaburzoną równowagę kryształ-koloid. Polecam i życze dużo zdrowia.
napisał/a: chinka25 2009-06-11 21:02
od jakiegos czasu boli mnie cos podzebrami nie raz z lewej str nie raz z prawej ale najczesniej z obydwu str tzn jaki sie koncza zebra jest to opasajacy ból jakby ktos mnie sciskal paskiem i klujacy i czaszami nie mogewziasc zlapac glebszego oddechu czesto skreci sie lapie mnie to w nocy i nie raz dzien nie moge lezec na plecach czasmi na boku mi pomaga zauwazylam ze przy tym chce mi sie wiecej sikac nie mam podwyzszonej temreatury jestem po garstroskomi zeladek i dwunastnice mam w porzatku czy to moga byc nerki ????????? prosze o pomoc
napisał/a: chinka25 2009-06-11 21:06
Bol jest nie do wytrzymania najbardziej pomagaja tabletki przeciw bolowe 2 - 3 apapów bol przechodzi po tym ale przy zginaniu skreacniu boli jak bym miala cos obite.
napisał/a: onlyrobaczek 2009-08-07 15:41
Od trzech miesiecy czuje silny bol z tylu plecow, oraz miewam czeste bole brzucha. Czuje tez cierpniecie w prawej nodze oraz miewam bole biodra. Byłem już trzy razy w tym szpitalu. Za pierwszym razem lekarz przepisal mi takie tabletki jak Buscopan, lecz one mi nie pomogly. Za drugim razem miałem zrobione badanie krwi i moczu, lecz wyniki wyszly pozytywnie i zostalem odeslany do domu. Mój trzeci pobyt w tym szpitalu trwal 3 dni, bo zostalem zatrzymany na obserwacje. W czasie ich trwania miałem zrobiony scan oraz badanie krwi i moczu. Testy wypadly pozytywnie i zostalem odeslany do domu. Zostały mi przepisane takie leki jak: Lactulose Solution i Senna Laxative Tablets. Te leki także nie pomogły mi w moim problemie. Udalem się wiec do szpitala i lekarz przepisal mi tam tabletki na infekcje (nie pamiętam ich nazwy) lecz one także mi nie pomogly. Poszedlem wiec do mojego lekarza, on przepisal mi takie tabletki jak: Co-Codamol i Diclofex tablets lecz te leki nie daly zadnych efektow. Poszedlem do niego drugi raz Dr skierowal mnie na badanie moczu i krwi – testy wypadly pozytywnie. Wszystkie tabletki które zostaly mi przepisane wogole mi nie pomogly. Tydzien temu miałem robione po raz trzeci badanie krwi i moczu, lecz wyniki wyszly pozytywnie. Co to może być? Mam czeste bole prawego biodra i promieniuje Az do lydki. Do tego mam bole prawej nerki i promieniuje Az do wysokości lydki. Może ktos pomoc?
napisał/a: Mikolay 2009-10-26 19:42
Witam!Ja mam podobny problem.Czasami mnie pobolewaja nerki.Robilem 3 razy bandanie moczu,ktore nic nie wykazalo,robilem tez badanie krwi.Lekarz powiedzial,ze wyniki sa dobre ale polecil mi lek o nazwie,,Ginjal*podobno na naturalnych skladnikach.Troche pomagalo.Bol znikal.Zauwazylem rowniez,ze mam prawe jadro wyzej od lewego.Czasami tez mam problem z oddawaniem moczu (przewaznie rano jak wstaje).Jestem szeroki w biodrach.Zauwazylem,ze prawie zawsze mam zimne biodra.Bez roznicy czy nosze spodnie pod biodrami czy wyzej biodra i tak mam zimne.Ciekaw jestem czy to ma cos wspolnego z moim lekkim bolem?? Od jakiegos czasu nie mialem tego bolu nerek(z jakis miesiac czasu)dzis poszzedlem na silownie i gdy wrocilem znow zaczelo mnie pobolewac.Czy ten bol moze byc spowodowany wysilkiem??prosze o pomoc.

Mikolaj 16 lat
napisał/a: grzesiek898 2009-11-11 16:12
Witam. Ja mam taki problem z nerkami : już od dawna mam bole nerek prawej i lewej. ból przychodzi niespodziewanie i po ok. 5min przechodzi... ale do tego ten bol jest nie do wytrzymania. nie mam problemu z wydalaniem moczu. tak szczerze niewiem co to moze byc... moze mi ktos pomoc ??