Ból nadgarstka po upadku

napisał/a: michalaudi80 2009-09-22 11:59
Witam, wczoraj grając w piłkę przewróciłem się i upadłem na dłoń nie pamiętam czy na wewnętrzną stroną czy zewnętrzną stronę dłoni upadłem ale od momentu upadku poczułem ból w nadgarstku, nie byłem z tym u lekarza bo skoro mogłem ruszać dłonią to myślałem że nic poważnego, do dzisiaj stosuje okłady z Altacet'u, ale ból nie przechodzi. Ból nasila się gdy próbuje coś podnieść, kręcę nadgarstkiem, gdy próbuje zgiąć nadgarstek w dół. Czy udać się z tym do lekarza czy jest to zwykłe jakieś naderwanie czy stłuczenie??
napisał/a: kordian1 2009-09-22 12:53
Witam
Z twojego opisu wygląda na to że to jest zwykłe stłuczenie, sam altacet może nie wystarczyć on działa przeciwobrzękowo, spróbuj stosować maści na bóle pourazowe np Ketoprom ale dopytaj się farmaceutki w aptece. Jeżeli do końca tygodnia nie poczujesz poprawy to warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu niech da skierowanie na usg nadgarstka, a teraz naturalnie nie nadwyrężać ręki jeśli masz możliwość to zaopatrz się w stabilizator nadgarstka.

Pozdrawiam
napisał/a: michalaudi80 2009-09-22 13:33
Jeśli chodzi o Altacet to używałem go bo myślałem że będzie dobry,nie używałem go dlatego że wystąpił obrzęk lub puchnięcie ręki, nic z takich rzeczy nie zauważyłem, po prostu występuje tylko ból nadgarstka w czynnościach opisywanych wyżej w poście. Aha jeśli chodzi o ten stabilizator nadgarstka, o którym piszesz to chodzi o kupienie takiej jakby opaski elastycznej??
napisał/a: kordian1 2009-09-22 15:01
Można kupić zwyklą opaskę elastyczną można również kupić typowy stabilizator to zależy od możliwości finansowych, wiadomo stabilizator jest droższy.
Ja osobiście przetestowałem wyroby firmy Erhem ale niestety nie należy ona do najtańszych.
napisał/a: Ania_204 2009-09-22 20:58
Ja bym proponowała wykonać badanie usg w celu wykluczenia uszkodzenia TFCC... Typowe dla takich upadków. Wizyta u chirurga reki byłaby wskazana jeśli ból nie przechodzi po kilku tygodniach.

W razie pytań zapraszam. Pozdrawiam.
napisał/a: michalaudi80 2009-09-29 11:59
Byłem u lekarza rodzinnego z tym nadgarstkiem, wysłał mnie na prześwietlenie na szczęście nic nie wykazało, lekarz przepisał mi NIMESIL i maść FASTUM, przy ruszaniu dłonią nadgarstek nie boli tylko dopiero wtedy jak chce np. podnieść się na tej ręce to nadgarstek boli. Ile może trwać leczenie takiego urazu??
napisał/a: kordian1 2009-09-29 12:49
tak jak Ania_204 wspomniała można się jeszcze upomnieć o USG, w zależności od stopnia urazu powrót do zdrowia może trwać ok 2-4 tyg. na pewno teraz nie należy obciążać tej ręki i najlepiej jakbyś się zaopatrzył w jakiś usztywniacz na nadgarstek lub stabilizator.
napisał/a: mlody1992 2009-10-26 10:07
hey;) dwa miesiace upadlem z duzej wysokosci na lewy nadgastek.poczatkowo smarowalem altacetem i owijalem bandazem elastycznym.poniewaz mialem duza opuchlizne.lekarz stwierdzil ze nadgastek skrecilem oraz naderwalem sciegno (drugi od lewej palec)po wspomnianym smarowaniu bol czesciowo zszedł ale i tak czulem lekki bol.zapomnialem dodac ze trenuje WIOSLARSTWO;)po 15 dniach od skrecenia zaczolem trenowac(jak wiadomo reka-nadgarstek pracuje w czasie wioslowania)nadgarstek bolal ale trenowalem dalej.okolo poltora miesiaca po skreceniu i naderwaniu sciagna reka zaczela znow bolec;/ i co gorsze dretwiec.gdy nie ruszam reka jest wszytsko okej choc czuje ze lewy(skrecony)nadgastek jest slabszy od prawego.bol nasila sie gdy reke odginam w gore(tak jak przy robieniu pompek)oraz gdy skrecam nadgastkiem w lewo booli mnie wtredy na dole znaczy(tam gdzie sie pod cina zyly -niewiedzialem jak to napisac hehe)dtertwienie wystepuje w okolicy kciuka(na tej poduszce)gdy np chce dotknac kciukiem palca serdecznego lub tego obok.dwa dni temu zaprzestalem rehabilitacji (laser i magneto)nie wiem czemu ale po tych zabiegach zamiast przestac zaczelo mmocniej bolec;/smarowalem w czasie rehabilitacji voltarenem. prosze o pomoc bo chce zaczac jak najszybciej trenowac;)
napisał/a: Ania_204 2009-10-26 11:13
Warto udać sie do chirurga reki, wykonać usg lub artroMri. Jak już wyżej pisałam może to być uszkodzenie TFCC, a jesli chodzi o drętwienie to może to być ucisk nerwu i wskazane byłoby wykonać badanie EMG.
A o treningi jesli chodzi to trzeba zaopatrzyc się w ortezę,bo inaczej dolegliwości się pogłębią.

W razie pytań zapraszam.
napisał/a: mlody1992 2009-10-26 11:56
dziekuje;) a mam pytanko smarowac lepiej rozgrzewajacymi czy ochladzajacymi ten nadgarstek//;)
napisał/a: Ania_204 2009-10-26 16:03
Jeśli jest obrzek to chłodzące. Poza tym każdy inaczej odczuje różnice. Jednym pomaga zimno innym ciepło.