ból nad kolanem

napisał/a: mistake3 2013-01-03 19:57
Witam :) Jestem młoda (16 lat) i dość wysoką osobą (183 cm). Uczęszczam na w-f, sksy i trenuję siatkówkę. W październiku skręciłam kostkę, zerwałam torebkę stawową itd, nie miałam żadnej rehabilitacji, nie mogę robić przysiadów ponieważ kostka za bardzo boli, ale przejdźmy do kolana. Podczas ćwiczeń zauważyłam , że podczas robienia przysiadów pojawia się ból nad kolanem [ćwiczenie wygląda tak, że na zdrowej, lewej nodze stoję cała stopą na ziemi, a prawa noga opiera się tylko na palcach]. Zignorowałam to. Teraz podczas skakania i lądowania również boli mnie noga nad kolanem. Czy ktoś z Państwa spotkał się z czymś podobnym?
napisał/a: FizjoklinikaWarszawa 2013-01-06 16:54
mistake napisal(a):Witam :) Jestem młoda (16 lat) i dość wysoką osobą (183 cm). Uczęszczam na w-f, sksy i trenuję siatkówkę. W październiku skręciłam kostkę, zerwałam torebkę stawową itd, nie miałam żadnej rehabilitacji, nie mogę robić przysiadów ponieważ kostka za bardzo boli, ale przejdźmy do kolana. Podczas ćwiczeń zauważyłam , że podczas robienia przysiadów pojawia się ból nad kolanem [ćwiczenie wygląda tak, że na zdrowej, lewej nodze stoję cała stopą na ziemi, a prawa noga opiera się tylko na palcach]. Zignorowałam to. Teraz podczas skakania i lądowania również boli mnie noga nad kolanem. Czy ktoś z Państwa spotkał się z czymś podobnym?


Witam.
Aby dokładnie Panią zdiagnozować należałoby przeprowadzić badanie manualne. Ból nad kolanem może dotyczyć zapalenia ścięgna mięśnia czworogłowego, jednakże dużo częściej zapalanie to obejmuje wierzchołek rzepki, czyli część od strony dolnej kolana. W okolicy tej znajduje się także kaletka nadrzepkową. Skręcenie kostki może także powodować zaburzenia biomechaniczne na poziomie kolana. Generalnie w grę może wchodzić wiele różnorodnych przyczyn dlatego nie postawimy diagnozy bez zbadania Pani.