ból mięśnia kolana

napisał/a: piotrekwest 2012-09-02 19:30
Witam
przepraszam jeśli powtarzam czyjś post ale nie znalazłem nic podobnego dotyczącego tego mięśnia
Mianowicie podczas gry w piłkę bez rozgrzewki skoczyłem bokiem na piłkę i wtedy poczułem bul w lewym kolanie po zewnętrznej stronie na dole kolana noga nie spuchła gdy leże nie boli tylko gdy chodzę mogę zginać nogę proszę o pomoc co z tym zrobić i z góry dziękuje za rady
napisał/a: milowka 2012-09-02 22:25
Witaj!
To nie mięsień, a raczej ścięgno. Ból będzie się utrzymywał do kilku tygodni. Prawdopodobnie naderwałeś je wskutek silnego napięcia mięśnia podczas manewru kończyną dolną :) Wskazany jest w tej sytuacji umiarkowany ruch (ale nie intensywny) oraz miejscowo zastosowanie maści o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym (np. ketoprofen). Polecane są również masaże od kostki w górę, wzdłuż mięśni (silniejsze) oraz okolicy kolana, okrężnie (delikatniejsze). W ostateczności, przy silnym bólu można zastosować opatrunek z bandaża elastycznego (ale nie za mocno, żeby noga była ukrwiona) i przyjąc leki przeciwbólowe doustnie. Gdyby stan się pogarszał, a ból się nie zmniejszał, proponuję wykonać zdjęcie rentgenowskie.
Pozdrawiam!