Ból mięśni po złamaniu nogi.

napisał/a: Jeremy1 2013-09-03 20:53
Witam. Mam 26 lat. 10 dni temu złamałem nogę biegnąc i wywracając się o krawężnik. Przyjechało pogotowie, w karetce ruszali mi tą nogą na wszystkie strony ból byl, ale kolanem normalnie zginałem wiec uznali, że to zbicie czy cos takiego. Po prześwietleniu wykazało jednak, że to Wieloodlamowe złamanie nasady bliższej kosci piszczelowej lewej i głowy strzałki bez przemieszczenia. Wpakowali mi gips na 6 tygodni. Dostałem zastrzyki w brzuch na rozrzedzenie krwi które biorę codzień. Pierwszy dzień noga bolała bardzo.. Drugi juz mniej, Trzeciego dnia pod udem skóra zrobiła się ciemno granatowa. Zaznaczam na samej nodz,e pod gipsem jak by juz tego nie bylo. Lekarz powiedział, że to krwiak sie zrobił bo nie trzymalm nogi wysoko tylko leżała płasko na łózku. Przepisał maść Lioton 1000 którą smarowałem i ta jak by opuchlizna zrobiła się żółta i powoli schodzi. Jendnak nie w tym problem. Dokładnie od poprzedniego czwartku z nogi zaczła schodzic opuchlizna, a ja nie mogę sciągnąc nogi na dół z łóżka bo tak mnie rwie w mięśniu jak by mi mialo zaraz żyły porozsadzać. Na początku byl mega straszny ból kiedy praktycznie musiałem leżeć plackiem na łóżku bo kiedy tylko uniosłem tułów to od razu krew zaczynała spływac do nogi i zaczynało boleć. Dzisiaj już jest lepiej, nogę mogę plasko juz układac na łóżku jednak wstac o kulach nie da rady bo wtedy zaczyna mega rwać w łydce i mięśniu i muszę usiąść.Chciałem dodac jeszcze, że opuchlizna z nogi po woli puszcza, gips stał sie luźny, normalnie ruszam palcami u nogi, praktycznie całą nogą ruszam, noga za bardzo juz nie boli. Ból występuje tylko kiedy staram się ją opuścić na dół. Może panikuję, nie wiem, ale nastraszyło mnie juz paru ludzi, znajomych itd , że raczej tak nie powinno być i noga nie powinna tak rwac w mięśniach przy opuszczeniu, a ja sam zaczynam mieć dziwne myśli bo to będzie zaraz tydzień odkąd nie mogę jej opuścić z łóżka. Więc chciałem zapytac czy to raczej normalna kolej rzeczy w tym stanie czy cos się dzieje? Dziękuje z góry za jakiekolwiek odpowiedzi.