Ból łydki i drętwienie stopy

napisał/a: kiteek1 2009-01-10 21:40
Witam. Mam problem z prawą kończyną dolna. Od ponad 2 tygodni boli mnie okrutnie łydka,
a dokładnie coś głęboko w środku. Ból jest rwący,palący i doszło jeszcze drętwienie stopy.
Ból powstał nagle po nocy i tak zostało. Bardzo nasila się w nocy. Na nodze nie ma żadnych objawów,
nie jest czerwona, ani spuchnięta i nie jest tkliwa.Obie stopy są chłodne w dzień,czy w nocy. Nie pomagają żadne leki przeciwbólowe. Tramal 100,ketonal, Voltaren 100 i różne maści. Byłam u Neurochirurga i nogi mi nie oglądał tylko skupił się na krzyżu. Dostałam skierowanie na rezonans i termin 23 luty. Z leków nic nie dostałam , bo w sumie i tak silne biore. We wrześniu 2008 miałam zabieg usunięcia macicy. Ale ,to chyba nie ma nic z noga wspólnego. Na policzkach przy nosie pojawiły mi się jakby liszaje i łuszczy się na tym skóra. Może ,to od leków. Mam problem ,bo tak długi termin ,a łydka ciągle mnie boli. Nie wiem ,co mam robić.
napisał/a: terka33 2009-01-12 17:52
Wszystko możliwe że przyczyna tkwi w zmianach kręgoslupa nawe prześwietlenie powinno wykazac.Ja mam zwyrodnienie i skrzywienie kregoslupa czego powodem są rwace bole w nodze, łydce (rwa kulszowa}Pozdrawiam):)
napisał/a: terka33 2009-01-12 17:55
Z problemami skórnymi proszę udac się do dermatologaPozdrawiam):)
napisał/a: kordian1 2009-01-12 21:48
napisal(a):Witam. Mam problem z prawą kończyną dolna. Od ponad 2 tygodni boli mnie okrutnie łydka,
a dokładnie coś głęboko w środku. Ból jest rwący,palący i doszło jeszcze drętwienie stopy.
Ból powstał nagle po nocy i tak zostało. Bardzo nasila się w nocy. Na nodze nie ma żadnych objawów,
nie jest czerwona, ani spuchnięta i nie jest tkliwa.Obie stopy są chłodne w dzień,czy w nocy. Nie pomagają żadne leki przeciwbólowe. Tramal 100,ketonal, Voltaren 100 i różne maści. Byłam u Neurochirurga i nogi mi nie oglądał tylko skupił się na krzyżu. Dostałam skierowanie na rezonans i termin 23 luty. Z leków nic nie dostałam , bo w sumie i tak silne biore. We wrześniu 2008 miałam zabieg usunięcia macicy. Ale ,to chyba nie ma nic z noga wspólnego. Na policzkach przy nosie pojawiły mi się jakby liszaje i łuszczy się na tym skóra. Może ,to od leków. Mam problem ,bo tak długi termin ,a łydka ciągle mnie boli. Nie wiem ,co mam robić.


Witam
Mnie to rowniez wygląda na bóle pochodzące od kręgosłupa, a prosze jeszcze napisać czy zaobserwowała Pani u siebie takie objawy jak: wzmożone napięcie mięśni pleców, występowanie transpozycji tulowia (jest to boczne przesunięcie tulowia w stosunku do miednicy łatwo to sprawdzić stając w bieliźnie przed lustrem), ograniczenie lub całkowite zmniejszenie ruchów w okolicy lędźwiowo-krzyżowej oraz czy nie ma Pani zaburzeń siły mięśniowej w stopie w zakresie mięśni prostowników i zginaczy (prosze zgiąc stopę grzbietowo-do góry, i podeszwowo - w dół).

O ile to się okaże faktycznie rwą kulszową to możliwe są naspępujące sposoby leczenia:
1. Unieruchomienie w lóżku - leżenie spoczynkowe
2. Wyciąg lędźwiowy
3. Ortezy lędźwiowe
4. Metoda Mc Kenziego - ogólnie mówiąc są to przeprosty pleców
5. Leczenie ruchem - kinezyterapia (ćwiczenia dobrane indywidualnie przez lekarza rehabilitacji, lub magistra)
6. Terapia manualna
7. Leczenie farmakologiczne
8. Szkoła pleców - do poczytania w necie
9. Fizykoterapia
10. Blokady lecznicze
11. Ewentualne leczenie operacyjne

Prosze pamiętać że o wszystkim decyduje lekarz mający pełny wgląd do dokumentacji medycznej.

Pozdrawiam