Ból łopatki

napisał/a: szmitek77 2011-08-10 14:48
Mam taki problem ... Bardzo boli mnie łopatka moze nawet pod nią ;/ Promieniuje ona na bark i czasem niżej ;/ Szczela mi w recę jak poruszam to nawet dobrze bo czuje ulgę ból też przenosi sie koło zeber .. Nie wiem od czego to promieniuje ;/ Moze to serce ;/ Robiłem przeswietlenie jamy brzusznej wszystko jest ok ... nerki i te inne sprawy są ok . Zazwyczaj dzieje sie to po alkoholu , byłem tez z tym i przepisał mi tabletki ktore trochę pomogły . Jak wstaje i zapale papierosa to ból jest nie do zniesienia ;/ Mysle ze zaraz zemdleje ;/ albo dostanie zawału takie mam dziwne wrażenie ;/ ale jest tak ze raz boli łopatka przestaje i boli ramie wewnetrzej strony ;/ Jak gram np w tenisa i nie mysle o tym to wógole mnie nigdzie nie szarpie ... Pracuje fizycznie i myslałem ze to od tego przesilenie albo cos ;/ Jak zmienie połozenie ręki to juz nie boli lub mniej albo jak gdzie ide to też zero ;/ nie wiem o co kaman i od czego to zalezy ;/ Moze macie jakies rozwiązanie ? Lekarze jakoś nie umia pomoć a mowię im wszystko ;/ !!
napisał/a: atanasis 2011-08-20 20:25
Choroby trzustki mogą dawać promieniowanie bólu do łopatek - miałeś robione usg i/lub badania biochemiczne krwi? Czy zdarza Ci się na czczo ssący ból? Czy jedzenie (poza ostrymi potrawami i alkoholem) przynosi ulgę?
Jakie tabletki przepisał Ci lekarz?
Dla pewności mógłbyś też poprosić o ekg.
Jeśli powyższe badania będą ok, to prawdopodobnie nie jest to niepokojąca sprawa (przepracowanie?).
napisał/a: szmitek77 2011-08-21 20:52
atanasis napisal(a):Choroby trzustki mogą dawać promieniowanie bólu do łopatek - miałeś robione usg i/lub badania biochemiczne krwi? Czy zdarza Ci się na czczo ssący ból? Czy jedzenie (poza ostrymi potrawami i alkoholem) przynosi ulgę?
Jakie tabletki przepisał Ci lekarz?
Dla pewności mógłbyś też poprosić o ekg.
Jeśli powyższe badania będą ok, to prawdopodobnie nie jest to niepokojąca sprawa (przepracowanie?).






Miałem robione usg ale tylko jamy brzusznej i wszystko ok ;/;/ krew mialem robioną i chyba probe na trzustke chyba jak takie coś jest i też ok ;/ Raz boli raz nie jak robię coś to nie mysle o tym i nie boli ;/ a czasym bardzo ;/ nie wiem czy to nie serducho ;/ i tylko tym sie martwie tabletki to contix a drugiego nie pamiętam ale to jest na mięsnie i pomoga a to co napisałem to na brzuch bo tez boli ;/ zazwyczaj po alkoholu ;/i tydzien zdycham .Czasem trzeba sie wypić ze znajomymi albo na imprezie . Jak burczy w brzuchu albo gazy wypuszczam to czuje ulgę czuje . Boli ręka lewa i przeskakuje mi tam coś i też przynosi ulgę i przez chwile nie boli . Bez sensu bo raz boli łopatka przechodzi i zaraz boli mie ręka ręka przestaje bolec i pod żebrami zaczyna wszystko dzieje sie w przęciągu kilka sekund boli i zaraz boli cos innego ;/ PRzemęczenie mozliwe bo pracuje fizycznie . Kompletacja towaru .
napisał/a: atanasis 2011-08-21 21:48
podejrzewam, że najlepszy rezultat dałoby tutaj zmiana diety i trybu życia. unikać potraw wzdymających i alkoholu (nawet okazjonalnie przez najbliższe parę miesięcy) za to więcej aktywności sportowej (basen na przykład). Ile masz lat? To może być zwykły nerwoból.
napisał/a: szmitek77 2011-08-22 10:39
atanasis napisal(a):podejrzewam, że najlepszy rezultat dałoby tutaj zmiana diety i trybu życia. unikać potraw wzdymających i alkoholu (nawet okazjonalnie przez najbliższe parę miesięcy) za to więcej aktywności sportowej (basen na przykład). Ile masz lat? To może być zwykły nerwoból.




Juz bardzo duzo sie odmawiam picia ... prawie wogole ;/ Lat mam 23 sport hmm .... siatkowka tenis piłka ... mysle ze wystarczy tego ... i w pracy fizycznie mysle ze jest duzo sportu :) a to trwa juz dobry rok ...