Bol lewej strony podbrzusza

napisał/a: jinx 2015-03-04 19:07
Od niedzieli odczuwam bol w podbrzuszu, ktory nie jest bardzo mocny, ale wiaze sie z dyskomfortem. Bol jest po lewej stronie, ciagnacy, momendami uciskowy, promieniujacy do krzyza, boli podczas naciskania w miejsce bolu. Nie dostalam sie do ginekologa, ale do lekarrza rodzinnego, ktory po zbadaniu brzucha stwierdzil zapalenie jajnika i dal antybiotyk i ketanol. Wzirlam juz 2 dawki antybiotyku i 2 ketanole, a nie widze poorawy. Bol byl jaki jest, nasila sie przy uciskaniu, nie widze poprawy. Do ginekologa zapusana jestem na poniedzialek. Co to moze byc, skoro nie dzialaja leki przeciwbolowe i antybiotyk? Dostalam antybiotyk proxacyl.
napisał/a: jinx 2015-03-04 20:26
Poniżej wklejam zdjecie, gdzie dokladnie mnie bolI, bol troche promieniuje w gore.
napisał/a: jetta1 2015-03-05 10:52
przyczyn bólu w tym miejscu może być wiele. Najpewniej byłoby zrobić USG jamy brzusznej.
Rozumiem, że boli Cię w okolicy jajnika? Często takie bóle promieniujące sygnalizują cysty/torbiele na jajniku...ale tylko odpowiednie badania mogą to potwierdzić ew. wykluczyć.
Jeśli ból będzie Ci mocno dokuczał udaj się na pogotowie.

Ile masz lat? Rodziłaś już? Miałaś wcześniej takie bóle?
Napisz jak czujesz się dzisiaj? Leki nic nie pomogły?
napisał/a: jinx 2015-03-05 15:11
Przy dotyku boli mnie w miejscu zaznaczonym kwadratem i on troche promieniuje do gory. Nie rodzilam, nigdy nie mialam takiego bolu. Niestety nic sie nie zmienilo mimo lekarstw.
napisał/a: jetta1 2015-03-05 17:31
jinx napisal(a):Przy dotyku boli mnie w miejscu zaznaczonym kwadratem i on troche promieniuje do gory. Nie rodzilam, nigdy nie mialam takiego bolu. Niestety nic sie nie zmienilo mimo lekarstw.

jinx niestety przyczyn może być wiele. Możemy gdybać i zgadywać ale nie obędzie się bez konkretnych badań.
Ponadto na zdjęciu masz zaznaczoną prawą stronę podbrzusza, co może sygnalizować również zapalenie wyrostka robaczkowego.
Jeśli mówimy o jajnikach (co dotyczy obu stron podbrzusza) może to być zapalenie jajnika, zapalenie przypadków macicy, problemy z jelitami, cysty, torbiele itd.
Jeśli ból jest silny to polecam jak najszybszą wizytę u lekarza. Podejdź jeszcze raz do rodzinnego i powiedz, że przepisane leki nie dają żadnej ulgi ew. poszukaj pomocy gdzie indziej jeśli ból będzie się nasilał.
napisał/a: jinx 2015-03-05 20:27
Bylam u ginekologa i mialam robione usg transwaginalne. Jajniki czyste, a w lewym tworzy sie pecherzyk, ktory za ok 2-3 dni powinien peknac. I to on prawdopodobnie jest winiwajca. :)