ból lewej ręki

napisał/a: jula1978 2008-10-17 18:58
Mam taki problem.Miesiąc temu żuciłam palenie i od tej pory zaczęły boleć mnie wszystkie stawy. Ból jakby wędrował od jednego do drugiego. Od dwóch tycodni umiejscowił się w lewej ręce dokładnie w ramieniu. Boli przy podnoszeniu ale także jak nią nie ruszam. Od tego stawu chyba boli mnie cała ręka lewa (rwie)Boli mnie także lewa łopatka i mam przeszywające bóle w klatce piersiowej. W nocy dziwnie mi bije serce tak jakby nie równo.Ale ręka w nocy mnie nie boli. Dopiero po ok 2 godzinach od obudzenia zaczyna rwać.Moj lekarz nie wie co mi jest i kazał mi zrobić babdania na bolerioze, ale ja nie pamiętam ugryzienia kleszcza. Już nie wiem co robić. Czy bóle ręki mogą być od serca. A może to nerwica. Mam 29 lat.
napisał/a: kynast 2008-10-19 11:40
Bóle przy poruszaniu przemawiają za przyczyną w układzie ruchu ; ale jedna choroba nie wyklucza drugiej . Czy jest ograniczeni ruchomości?
To sprawa raczej nie do rozstrzygnięcia w necie bez badania
pa st
napisał/a: eff1 2008-10-19 19:06
Tak. ból ręki może być od serca. Czasem bywa ze przy zawale serca boli (poza mostkiem) lewa ręka, między łopatkami, a nawet żuchwa - są to nietypowe miejsca bólu ktore mogą swiadczyc o zawale. Ekg powinno ujawnic czy był zawał czy tez go nie było. Pozdrawiam;]
napisał/a: jula1978 2008-10-19 20:31
no włśnie z tą ruchmością jest tak że rano nic mnie nie boli a w ciągu dnia zaczyna rwać. Przy ruchach i także jak opieram sie na tej ręce.Bolą mnie też plecy - górna część i lewa łopatka. Mój lekarz nie ma koncepcji jakie badania i w którym kierunku szukać.Zrobiłam wyniki i wszystko jest w normie.czynnik reumatoidalny czy coś w tym stylu wyszedł ujemnny, OB -2,CRP też w normie.Dlatego sama szukam. Poszłabym nawet prywatnie do specjalisty tylko nie mam pojęcia do jakiego.
napisał/a: ~Anonymous 2008-10-25 20:24
Zdecydowanie pójdź do neurologa i kardiologa!
Najpierw do neurologa!

Proponuję nawet dziś udać się na Izbę Przyjęć Szpitala Neurologicznego w Twoim mieście i wykonać stosowne badania, nie martw się późna porą - w szpiatalach jest całodobowy dyżur.
Nadto zaraz po neurologu pójdź do kardiologa również na Izbę Przyjęć do Szpitala w którym dziś jest dyżur kardiologiczny

LUDZIE NIE CZEKAJCIE Z TAKIMI RZECZAMI Aż WAS CAłKOWICIE SPARALIżUJE!

Jeżeli nie chcesz iść na Izbę Przyjęć, choć nie wiem dlaczego miałabyś nie chcieć to w poniedziałek idź do lekarza 1 kontaktu i poproś o skierowanie do neurologa i kardiologa - terminy min. na za miesiąc, więc proponuję wersję z Izbą Przyjęć - w końcu płacą im za to, by przyjmować ludzi, a na Izbę Przyjęć mało ludzi chodzi nie wiem czemu, chyba się boją czy co?
napisał/a: deepcry 2008-10-26 08:49
Nie boją, tylko nie wiedzą, że coś takiego im przysługuje.
W sumie to sam nie wiedziałem aż do teraz :)

Miałeś robiony EKG?
Mi też się serce w nocy dziwnie zachowuje, mam arytmię nerwicową :)
napisał/a: ~Anonymous 2008-10-26 11:21
Jasne, że Ci przysługuje i to całodobowo.

Każdego dnia w nocy jest "ostry dyżur" i zawsze jakiś wyznaczony szpital w mieście ma taki dyżur.
Ludzie przychodzą tam z kuriozalnymi dolegliwościami, np. z drzazgą i internista ma obowiązek ją wyciągnąć, nadto wykonywane są normalne badania, prześwietlenia RTG i inne.

Lekarze specjaliści tacy jak ortopeda, neurolog, kardiolog, laryngolog i inni są do dyspozycji i mają za to płacone dużo więcej niż za dniówki więc śmiało można korzystać w zw. z ostrymi dolegliwościami.
I proszę się nie bać i nie krępować
Inaczej biedni lekarze się będą nudzić
napisał/a: biamilka 2008-12-03 21:35
Witam jestem tu ponieważ mam dokładnie takie same objawy jak ta kobieta,mam 26 lat,mieszkam obecnie w hiszpani,a dziwne bóle lewej str szyji i karku,lewego ramienia łopatki reki i stawów i tez dretwienia reki pojawiły się na początku czerwca,bardzo się niepokoje,co mi może dolegac,do jakiego lekarza się zwrócić,tutaj lekarze-bez obrazy są do niczego- albo na takich trafiłam,miałam robione przeswietlenie karku i nic nie wykazało tak samo jak rezonans magnetyczny,badania krwi i moczu,na reumatyzm tylko w jednym z badan usg lewego ramienia które miałam robione 25.10 wykazało niewielkie zapalenie torebki stawowej SUBACROMIO-SUBDELTOIDEA,ale lekarz powiedziała że to nic takiego i nie skierowała mnie do żadnego specjalisty tylko wypisała alprazolam na leczenie depresji bo uważa że to wszystko się dzieje na tle nerwowym.Czy ktoś może mi poradzić co mam robić,pilnie potrzebuje porady
napisał/a: wiolasz11 2008-12-03 22:54
Witam wszystkich!!!
Ja mam ból od 2 dni w lewej ręce dokładnie przy nadgarstku nie wiem czy to może być od serca cierpię ostatnio na lęk paniczny boję choroby dokładnie że; pewnie mam raka ,panicznie boję śmierci swojej bliskich,ogólnie cały czas się czegoś boję a nasiliło mi się to w ciągu kilku dni że lęki mam też w dzień mam niskie ciśnienie ogólnie zawsze miałam niskie 80/60 puls 63 puls niski wyjatkowo wczoraj miałam 77/50 puls 64 a wczesniej tak dokladnie tydzien dwa temu miewalam cisnienie 95/61 puls :81,111,92 mam 30 lat no i przy tym wszystkim dziecko córke 6 letnią na wychowaniu.Dodam że często wszystkiego zapominam rana mnie nie idzie wyciągnąć z łóżka a w nocy nie śpię bo się panicznie boję.Pomóżcie bo ja już nie mam siły