BÓL LEWEJ REKI I RAMIENIA

napisał/a: aneta00008 2008-10-26 13:04
WCZORAJ ZABOLAŁO MNIE SERCE TRWAŁO TO MOŻE 1GODZINE DZISIAJ NIE CZUJE ZADNEGO BÓLU ANI KUCIA,ALE BOLI MNIE LEWA REKA RAMIE I PACHA.OSTATNIO CHODZE NIE WYSPANA I ZROBIŁAM SIE NERWOWA,POZATYM MAM RWE KULSZOWA I DOKUCZA MI BOL NOGI,ROK TEMU BYLAM U KARDIOLOGA ZROBIŁ MI USG SERCA I WSZYSKO BYLO W PORZADKU ZDANIEM PANI DOKTOR MAM ZDROWE SERCE .NIE WIEM Z KOND TEN BÓL MOZE MI KTOS NAPISZE CO MAM ZROBIC?WIEM ZE MAM CHYBA COS NIE TAK Z KREGOSŁUPEM GDYZ MIAŁAM NERWOBOLE SWOJEGO CZASU I DLATEGO TA WIZYTA U KARDIOLOGA GDZIE STWIERDZONO ZE TO KREGOSŁUP I NERWY.ALE MIAŁAM SPOKUJ AZ DO TERAZ ,MUSZE NA POMNOSC ZE NA RWE KULSZOWA BIORE MOVALIS NAJPIERW MIAŁAM TRZY ZASZCZYKI A TERAZ TABLETKI TROCHE MNIE TO DZIWI BO WCZORAJ GDY POLKLA TABLETKE TO POOKOLA 30MINUTACH POCZULAM BOL W SERCU CZY TO MOZE MIEC ZWIAZEK PROSZE ODPISZCIE MI CZEKAM I DZIEKUJE Z GÓRY
napisał/a: ~Anonymous 2008-10-26 13:35
Skoro miałaś wykonane przez kardiologa jedynie badanie USG, to wynika z tego, że nie jesteś właściwie przebadana, a gdzie badanie ECHO serca, a gdzie choćby badanie holtera, próba wysiłkowa ?

Może chorujesz na nadciśnienie? a może na tarczycę?

Koniecznie udaj się ponownie do kardiologa i poproś o w/w badania. Nie daj się zbyć i wmawiać sobie, że w "tym wieku" to na serce się nie choruje, bo to nieprawda !!! - są ośrodki w Polsce, gdzie już u niemowląt wykrywają i leczą! choroby serca.

Pójdź do przychodni rejonowej do swojego lekarza internisty, czy raczej lekarza rodzinnego i poproś o skierowanie do neurologa w związku z bólem nogi /prawdopodobnie drętwienia są od serca/.
Drętwienie kończyn /sprawa neurologiczna/ wiąże się często z dysfunkcją z zakresu układu krwionośnego - nawet pod postacią zapaści serca.

Do kardiologa skierowania nie potrzebujesz, bo już masz kartotekę w poradni kardiologicznej.

I pamiętaj: jeżeli teraz, za godzinę, czy juto o 23.00, czy kiedykolwiek zdarzą Ci się ponownie mocne kołatania serca i połączone z tym drętwienie ręki lub nogi udaj się na izbę przyjęć do szpitala dyżurującego w Twoim mieście, najpierw kardiologa, później neurologa i zażądaj wykonania stosownych badań, gdyż podejrzewasz z a p a ś ć s e r c a.

Pamiętaj, że serce to najważniejszy organ - mięsień - zdecydowanie nie zaniedbuj tej kwestii!
napisał/a: pu_dell 2008-11-07 09:58
Mój chłopak też ma takie same objawy, z tym, że u niego po bólu serca odczuwalne jest dotkliwe drętwienie lewej ręki i jej ból. Zdarza się to raz na kilka miesięcy, ostatnio w przeciągu już kilku tygodni. Ostatni zaś atak i ból ręki i jej zdrętwienie utrzymywały się przez kilka godzin, ale on jest uparty i nie chce iść do lekarza, choć sam się boi ;/

Mówicie, że to może mieć związek z zapaścią serca? On jest człowiekiem bardzo entuzjastycznym, żywiolowym, przeżywającym nadmiernie stresy jak i pozytywne wydarzenia, poza tym nałogowo pali, czy to może mieć jakiś związek?
napisał/a: ~Anonymous 2008-11-15 23:20
objawy drętwienia ręki ma raz na kilka miesięcy? To na pewno nie zapaść serca!
Może to zwykły nerwoból /dot. zarówno okolicy serca jak i ręki/