Ból lewej nogi z tyłu

napisał/a: Nezpers 2010-12-01 16:33
W zasadzie od kilku tygodni mam ten problem: lewa noga, z tyłu, boli.

Rano jak się budzę to boli od lewego półdupka w dół i jest kłopot ze zmianą pozycji z leżącej na siedzącą, nie mówiąc już o wstaniu. Muszę się o coś oprzeć.

Na początku jak wstaję, to nie moge wyprostować nogi, potem jest już lepiej.

Akurat zajęcie przy kompie, to dużo siedzę. I znowu problem ze wstaniem. Kuleję z jakimś zesztywnieniem i bólem kilka kroków, a potem to już normalnie mogę iść i prawie nie boli.

Pośladek boli tylko rano, ale boli prawie na okrągło z tyłu między nim a kolanem (patrząc po wysokości). Czasem niżej też.

Nie mogę sobie nawet podnieść tej nogi, gdy siedzę, by obciąć sobie paznokcie.

Próbuję jakieś ćwiczenia rozciagające, ale jest problem żeby usiąść i wyprostować lewą nogą i nie mówiąc o sprawnym zginaniu jej. No i nici z ćwiczenia.

Co ciekawe noga nie boli/prawie nie boli, tylko jak chodzę dłużej albo położę na plecach i np. założę nogę na nogę na jakiejś równej powierzchni.

Smaruję jakimiś żelami/maściami, łykam magnez - jak na razie nie wiele daje.

Jak temu zaradzić? No i przeciwdziałać na przyszłość?
napisał/a: smed 2010-12-02 16:35
Kolego, ile masz lat? Nie było urazu?
Jak na mój gust to mogą być objawy rwy kulszowej lub zaczynającego sie właśnie dyskretnie i powoli ZZSK lub dyskopatii.

Idź z tym do rodzinnego lub reumatologa.
napisał/a: Nezpers 2010-12-02 17:08
Dzięki

30

Z nikim się nie lałem, w nic nie walnąłem.
napisał/a: olakra1 2010-12-05 22:20
Przykro mi, ale wygląda to na rwę kulszową, i nie zostaje nic jak wizyta u dobrego lekarza ortopedy bądz neurologa, reumatologa. Odpowiednio dobrane ćwiczenia i rehabilitacja. A potem już niestety systematyczne ćiwiczenia. Mam to przynajmniej raz w roku. Czasem ból jest tak mocny, że nawet w łóżku się nie obrócisz, a żeby z niego wstać muszę się przemieścić na podłogę i potem z ;podparciem z podłogi podnosić.Zrób dokładne zdjęcia.
napisał/a: Nezpers 2010-12-05 23:08
yyy, to nie ma jednego lekarza od rwy? :)
napisał/a: olakra1 2010-12-07 19:21
Przykro mi, al w moim przypadku nie było, lekarze też są ludżmi i mogą być omylni.
napisał/a: piotrosiama 2010-12-07 19:23
Najlepiej zrobić rtg części lędżwiowej kręgosłupa.