Ból lewego uda, pośladka, okolice miednicy

napisał/a: lovelas1988 2011-05-09 21:25
Witam, mam 23 lata, ważę 92 kg, wzrost 190 cm od roku cierpie na ostre bóle i drętwienie uda lewego (zewnętrznej strony). Starałem sie leczyć ale nic mi nie pomaga, a lekarze rozkładają ręce ponieważ moje wyniki Rezonansu magnetycznego jak mówia są bardzo dobre.

Krótko opiszę jak wygląda mój problem...

Ból uda pojawia mi się kiedy stoję jak pionek w jednym miejscu (np. kolelejka w sklepie)... Towarzyszy temu drętwienie zewnętrznej częsci uda, co ciekawe wszystko zaczęło sie od lewej stopy której nie moge ułożyć na łóżku (w stopie czuje coś dziwnego tak jak by nie była moja stopą) od przeszło 1,5 roku.

W wynikach rezonansu odcinka lędzwiowego uwidoczniono jedynie małą torbiel pajeczynówki, brak ucisków na korzenie nerwowe.

W wyniku rezonansu stawów uwidoczniono mniejszą ilość płynu w lewym stawie oraz ślady płynu w lewej kończynie, reszta była ok.

Teraz pytanie? Skąd wziął się ten płyn w nodze i dlaczego jest go mniej niz w prawej? Żaden lekarz nie potrafi mi na to pytanie odpowiedzieć i odsyła do szpitala.

Zewnetrzna strona uda lewego wg mnie cały czas jest odrętwiała, inaczej ją czuję w porównaniu do uda prawego. Ciężko określić jak czuję to odrętwienie dlatego napiszę, że udo lewe czuje słabiej i jak drapie to mam dziwne uczucie jakby coś w srodku mi spływało.

Od pół roku dokucza mi ból pośladka, nasila sie przy dłuższym siedzeniu oraz staniu w jednej pozycji bez przemieszczenia.

Mam momenty, że nie mogę chodzić bo bóle sa okropnie silne i czasami leżę kilka dni w łóżku... Tafiaja sie momenty w których chodzę bez problemu lecz ból i tak czuję mimo wszystko.

Leki farmakologiczne nie pomagaja, ketonal 100 mg nie uśmierza bólu, miałem jeden zastrzyk ale noga po nim bolała jeszcze gorzej dlatego zrezygnowałem z jakichkolwiek zastrzyków.

Czy ktoś z Was ma podobne objawy lub to przeżył?
Dodatkowo dziś doszły mi bóle nad miednica z obu stron...

Proszę o szczerość... Szpital czy lepiej zastosować coś innego???

Pozdrawiam
napisał/a: lovelas1988 2011-06-26 15:49
Ktoś tu odpisuje, czy pisze sie tu tak dla hecy?

Doszło kolejne badanie w którym wyszło :

RTG kręgosłupa w odcinku Th-L-S - proj. a-p i bok

Wys. przestrzeni i trzonów kręgów w odcinku TH-L zachowana . Przodozmyk na wys. Th4/Th5 (przesunięcie ok. 5 mm)
Esowate skrzywienie kręgosłupa w odcinku L.
Struktury kostne kręgosłupa Th-L-S bez uchwytnych zmian pourazowych.

Przodozmyk to inaczej Kregozmyk ku przodowi ??? jak to jest? Ma ktos wiedzę na ten temat? jak moge się wyleczyć??? Ból jest caly czas w okolicy lędzwiowej, miałem ostatnio kolejne zastrzyki : movalis x6 + naklofen x10 i nic !! Troszke usmierzyło ból a teraz od nowa to samo... Proszę o jakieś porady bo lekarze zalamuja rece, odsyłają od jednego do drugiego... Mówią, że nie powinienem miec objawów Rwy kulszowej i sami nie wiedzą od czego mam taki ból... Rehabilitacji nie chca dać, a jestem przecież ubezpieczony... czy w tym kraju można sie z tego wyleczyć czy trzeba sie męczyć i udawać, że wszystko jest wporządku tak jak to mówią lekarze ZUS : "jest Pan zdolny do pracy"

Proszę o konkretne odpowiedzi, pozdrawiam
napisał/a: ada27 2011-07-07 12:08
Witam serdecznie. Bardzo dziwi mnie, że nie chcą pana skierować na rehabilitację . Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem rodzinnym , pokazać obecne badania. On powinien wypisać skierowanie do poradni rehabilitacyjnej .Pozdrawiam