Ból lewego jądra i okolic oraz inne objawy

napisał/a: christopher77 2010-03-26 22:35
Od kliku dni miewam niepokojące objawy lewego jądra oraz okolic. Objawami tymi są: tępy ból jądra oraz podbrzusza, zwłaszcza po lewej stronie (ból nie jest ciągły, pojawia się i powraca, niekiedy po kilkudziesięciu minutach, zanik oraz powrót bólu pojawia się zwłaszcza przy poruszaniu się bądź zmianach pozycji ciała, np. z siedzącej na stojącą itp), przy badaniu palpacyjnym wyczułem mały, podłużny guzek nad jądrem oraz w kilku miejscach poszerzone naczynia krwionośne czy też nasieniowody (nie znam się na tym). Oprócz tego występuje zaczerwienie skóry worka mosznowego po lewej stronie oraz zbyt nisko osadzone lewe jądro w stosunku do prawego. Przyznam, że taki układ jąder występuje już u mnie od najmłodszego dzieciństwa, aczkolwiek teraz gdy pojawiły się te objawy, jądro lewe jest jeszcze niżej osadzone niż było przedtem. Ostatnim objawem jaki zauważyłem jest to, iż przy kaszlu jądro lewe w stosunku do prawego bardzo słabo unosi się do góry.
Bardzo proszę o pomoc, o jakieś sugestie i rady
Pozdrawiam
Krzysztof
PS. Miesiąc temu podczas siadania lekko przygniotłem nogą lewe jądro tak, iż ono wyskoczyło i w wyniku trochę zabolało, czyżby to mogło być powodem tych objawów?