ból lewego biodra

napisał/a: mgdb224 2011-08-02 16:32
Od ok.tygodnia podczas chodzenia czuję ból w lewym biodrze w okolicy pachwiny. Jest to uciążliwe podczas chodzenia. Gdy siedzę bądź leże ból ustępuje. Czym może być to spowodowane? Czy mam udać się do lekarza?
Dodam, że dotychczas mało chodziłam, a ostatnio będąc na urlopie zrobiłam dość dużo km pieszo. Czy to może być przyczyna?
napisał/a: sebollo4 2011-08-02 21:29
Ten ból to jest kłucie czy ciągnięcie?? Jeżeli organizm nie był przyzwyczajony do pieszych wycieczek to może to być zwykłe przeciążenie. Teraz powinno się trochę oszczędzać nogę i jak nie przejdzie przez dwa tygodnie to należałoby się wybrać do lekarza.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-08-03 00:56
Czy czuje Pani jakieś przeskakiwanie, słyszy jakieś trzeszczenie w stawie? Jakie ruchy nasilają ból - ruszanie nogą przód -tył, do boku-krzyżowanie nóg czy może obracanie nogi?
napisał/a: mgdb224 2011-08-03 10:17
nie słyszę trzeszczenia, ani nie czuję przeskakiwania. Ból nasila się podczas poruszania nogą do przodu ( w momencie robienia kroku ) i podnoszenia nogi.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-08-09 00:46
I ból jest zlokalizowany centralnie, jakby wewnątrz biodra? Jeżeli tak, to najpewniej jest to spowodowane wciąganiem fragmentu torebki stawowej w powierzchnię stawową. Jeżeli ból nie zmalał do tego czasu, polecam konsultację z ortopedą.