Ból leczenego zęba kanałowo

napisał/a: ela86 2014-04-20 19:35
witam mam duży problem od stycznia leczę zęba kanałowa
Jest to górna lewa piątka dwa kanały ma zrobione a trzeci tylko część ponieważ
Twierdzi że ząb jest bardzo ciężki z ze względu nie można żadnym
Narzędziem wejść głębiej ponieważ kana£ w zębie jest bardzo mocno zakrzywiony i dentysta boi się dalej czyści żeby narzędzia nie złamać a ząb jak znieczulenie odeszło to boli a wszystko pulsuje mi w tym zębie
dodam że w zębie był silny stan ropny brałam antybiotyk perz tydzień czasu i nic nie pomogło
I mam tego zęba leczonego pod mikroskopem a dentysta
Twierdzi że ząb jest bardzo czięzki z zewględu na nie typową budowę
Anatomiczną dodam jeszcze że od tego trzeciego kanału znalazł jeszcze jedno rozgałęzienie powiedział żeby się nie spodziewał jak to będzie jeszcze jeden kanał i czy to możliwe żeby w zębie dwukanałowy tyle było kanałów cały czas sa dolegliwości bólowe ze strony zęba przy dotyku i opukiwaniu na dzień dzisiejszy wszystko sobie wyciągałam z tego zęba on nadal boli przy dotyku
w środę na na kontrol do dentysty?
jakie są możliwość dalszego leczenie tego zęba i czy warto jeszcze ładować w ten ząb? proszę o poradę?

pozdrawiam
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-20 20:12
Nie wiem co to za lekarz że tak długo leczy jednego zęba? Dobry endodonta przy tej technice i możliwościach robi to w jeden dzień. Przynajmniej ja miałam tak leczony ząb (4kanały i jeden z nich bardzo mocno skrzywiony).
Będzie boleć do puki nie wyczyści miazgi zapalnej.
Warto inwestować ale myślę że skoro lekarz sobie nie radzi to wyszukaj dobrego endodontę.

PS. Prośba pisz poprawnie z interpunkcją bo ciężko czytać tekst w ten sposób napisany.
Pozdrawiam.
napisał/a: ela86 2014-04-21 12:59
witam mam duży problem od stycznia leczę zęba kanałowe w tym zębie był silny stan ropny brałam antybiotyk przez tydzień czasu który nic nie pomógł
Jest to górna lewa piątka dwa kanały ma zrobione a trzeci tylko część dlatego dentysta boi się dalej czyści żeby narzędzia nie
złamać narzędzi ze wglądu na nietypową budowę anatomiczną zęba ma leczony ten ząb pod mikroskopem
dodam jeszcze że od tego trzeciego kanału znalazł jeszcze jedno rozgałęzienie powiedział żeby się nie spodziewał jak to będzie jeszcze jeden kanał i czy to możliwe żeby w zębie dwukanałowy było tyle kanałów cały czas sa dolegliwości bólowe ze strony zęba przy dotyku i opukiwaniu na dzień dzisiejszy wszystko sobie wyciągałam z tego zęba on nadal boli przy dotyku
w środę na na kontrol do dentysty?
jakie są możliwość dalszego leczenie tego zęba i czy warto jeszcze ładować w ten ząb? proszę o poradę?
napisał/a: piotrosiama 2014-04-21 14:20
O rety - leczenie kanałowe jednego zęba aż tyle miesięcy ! Ja bym zmieniła dentystę, a poza tym może warto rozważyć rtg tzw. trójwymiarowy tylko że to trochę kasy potrzeba.
napisał/a: ela86 2014-04-25 20:51
Mam pytnko jak wygląda zabieg wycięcia kanału zęba i czy jest refundowany
Czy trzeba robić go tylko prywatnie bo prawdopobnie bez tego się nie obejcie
I jakie są szanse że ząb nie bęndzie bolał ?
napisał/a: ela86 2014-04-25 20:54
Mam pytnko jak wygląda zabieg wycięcia kanału zęba i czy jest refundowany
Czy trzeba robić go tylko prywatnie bo prawdopobnie bez tego się nie da zakończyć leczenia
I jakie są szanse że ząb nie bęndzie bolał ?
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-25 20:57
ela86 napisal(a):Mam pytnko jak wygląda zabieg wycięcia kanału zęba i czy jest refundowany
Czy trzeba robić go tylko prywatnie bo prawdopobnie bez tego się nie obejcie
I jakie są szanse że ząb nie bęndzie bolał ?

Mówisz o resekcji korzenia?
napisał/a: ela86 2014-04-25 21:22
Tak może jakiś link do jakieś strony na ten temat
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-25 21:29
Wpisz w google :resekcja korzenia- jest tego masa.
Co to się podziało?
napisał/a: AnTon 2014-04-27 19:53
Zmień dentystę bo może być za późno. Mi też tak kiedyś pani stomatolog leczyła kanałowo zęba i musiałem się go pozbyć.
napisał/a: pablo16 2014-05-05 15:35
Witam sorki ze zmieniam temat ale mam pytanie mam zeba skruszonego i strasznie mnie bolal od tygodnia i wkoncu postanowilem sie udac dzis do dentysty,no i nastepnie wsadzil mi jakas trucizne do zeba i mam czas 3 tygodnie i musze podjac decyzje leczenie kanalowe 350zl albo wyrwac zeba?prosze doradzcie co bedzie lepsze i mniej bolesne.
napisał/a: ~Anonymous 2014-05-05 19:41
No zadajesz pytanie na które jest tylko jedna rozsądna odpowiedź-lecz kanałowo bo trzeci Ci już nie wyrośnie... Pozdrawiam.