ból kręgów szyjnych przy przełykaniu

napisał/a: wenus87 2011-04-09 09:51
Witam, zdarzylo mi sie to juz drugi raz w zyciu - poierwszy raz pare miesiecy temu. Otoz mam 24 lata i prowadze pol na pol tryb siedzacy zycia. Ale chodzi o to ze gdy wczoraj sie obudzilam rano przeszedl mnei przeszywajacy bol szyi!! Ogropny - jakby ktos mi wbijal setki igiel w szyje, gdzies na wysokosci C6-C7. Jestem z zawodu fizjoterapeutka i ja podejrzewam blokade jakas kregow szyjnych czy cos w ten desen. Boli mne przy kretach glowy w prawo i lewo oraz niemilosiernie przy odchylaniu glowy do tylu. Jednak najbardziej mnie martwi fakt, ze boli mnie odcinek szyjny, nie gardlo, przy przelykaniu czegokolwiek. Ani tego rozruszac sie nie da cwiczeniami, ani ketonal zel za bardzo nei pomagA. Czym to moze byc spowodowane i jak z tym walczyc konkretniej? Skoro sama sobie nie moge pomoc to podejrzewam problem neurologiczny? Ucisk? Pomocy :(
napisał/a: MichałZ 2011-04-09 18:19
Witam Panią,
przede wszystkim nikt nie jest jasno widzem i nie stwierdzi co się faktycznie tam dzieje bez badań obrazowych.
Na początkiem proponuje wykonać tomografię szyjnego odcinka kręgosłupa. Wtedy będziemy mogli poszukać ewentualnej przyczyny opisywanych dolegliwości.

Pozdrawiam i życzę zdrowia,
Michał.
napisał/a: wenus87 2011-04-09 19:12
Hmm czyli domniemam ze jest to cos powazniejszego? Czy moze to byc po prostu zwykle silne przewianie? Dodam ze jestem przerazona.
napisał/a: MichałZ 2011-04-09 20:04
Przyczyn może być wiele np konflikt naczyniowo-nerwowy z nerwami czaszkowymi może powodować tez i takie dolegliwości. Ale tak to możemy tu sobie wymyślać do woli. Żeby zobaczyć co może być przyczyną trzeba wykonać tomografię szyjnego odcinka kręgosłupa. Udać się po skierowanie, a potem może Pani napisać tu wynik badania, wtedy będziemy interpretować i zastanawiać się co dalej.

Na razie za mało informacji, żeby móc cokolwiek więcej powiedzieć.

Pozdrawiam,
Michał.