Ból kręgosłupa

napisał/a: Stefan46 2015-05-18 15:31
Witam, od dłuższego czasu cierpię na bóle kręgosłupa. Lekarz powiedział, że po prostu z wiekiem kręgosłup staje się coraz słabszy i jest to nieuniknione. Oczywiście zapisał mi tabletki i maść, ale nic poza tym. Zastanawiałem się nad zabiegami, ale jest ich tyle, że naprawdę nie wiem czy warto się na coś decydować i czy będzie poprawa.
napisał/a: agulamala 2015-05-18 19:08
Mój lekarz też przepisał mi leki (Diclofenac i Surgam) ale poprawy nie widać, oprócz tego na własną rękę próbowałam zabiegów u rehabilitanta, ale również efekty nie były zadowalające. Czasem się zastanawiam czy rzeczywiście jesteśmy skazani już tylko na ból skoro lekarze nie potrafią nam pomóc?
napisał/a: AnnaMi38 2015-05-18 22:06
Mój tata przez wiele lat cierpiał na bóle kręgosłupa. Lekarze bardzo podobnie zapisywali tylko tabletki lub ewentualnie zabiegi które nie dawały żadnych efektów. Koleżanka mojej mamy poleciła magnetoterapię. Na początku ojciec był sceptycznie nastawiony, ale gdy w końcu dał się namówić naprawdę zdziałała cuda. Owszem zabieg potarzał nawet 3-4 razy dziennie, ale z czasem po bólu nie było śladu. Więc może Państwu też by pomogło?
napisał/a: agulamala 2015-05-19 08:38
Nie słyszałam nigdy o takim zabiegu. Mogłaby Pani powiedzieć mi na czym on polegał i jak to wyglądało u Pani taty? Czy zabieg jest uciążliwy, mówi Pani, że trzeba go stosować 3-4 razy dziennie?
napisał/a: AnnaMi38 2015-05-19 10:21
Zabieg polega na równomiernym przenikaniu pola magnetycznego o niskiej częstotliwości. Zabieg nic nie boli, wykonuje się go przez ubranie za pomocą małego urządzenia, które kładzie się bezpośrednio na źródło bólu. U nas faktycznie były to 3-4 zabiegi tygodniowo, ale to jest sprawa indywidualna – niektórzy chodzili tylko 2 razy w tygodniu. Później oczywiście ilość zabiegów została znacznie ograniczona, bo i też ból był mniejszy. Nawiasem mówiąc, tata w trakcie kuracji przyjmował Diclofenac, ale i tutaj nie wystąpiły żadne komplikacje – działanie leku tylko się wzmocniło :)
napisał/a: Stefan46 2015-05-19 11:40
To bardzo ciekawe co Pani napisała, ponieważ również nie słyszałem o takiej formie terapii, a z tego co teraz czytam to pomaga na wiele schorzeń i jest wykorzystywana w wielu przypadkach i to z dużą skutecznością!
napisał/a: agulamala 2015-05-19 16:16
Rozglądałam się już za tymi zabiegami, ale widzę zarówno aplikatory domowego użytku jak i zabiegi w gabinetach. Pani tata którą formę wybrał?
napisał/a: Stefan46 2015-05-19 16:45
Przyłączam się do pytania WiolettaD. Czy warto inwestować w urządzenie domowe?
napisał/a: KrystynaM 2015-05-19 22:33
Trafiłam na to forum szukając informacji dla mojej mamy, która od wielu lat bierze tabletki na bóle kręgosłupa i rwę kulszową. Bardzo zaciekawił mnie opis magnetoterapii bo może w jej przypadku też by podziałało?
napisał/a: AnnaMi38 2015-05-20 09:10
Ja mogę z czystym sumieniem powiedzieć że warto próbować różnych metod. Gdybyśmy nie spróbowali tata pewnie do dziś zmagał by się z codziennym bólem i brał tabletki. Co do samego zabiegu my akurat wybraliśmy gabinet Biomag, ale myślę, że te domowego użytku działają tak samo tylko zabieg wykonują Państwo sami. Konsultacja zapewne i tak będzie potrzebna.
napisał/a: KrystynaM 2015-05-20 13:51
Dziękuję AnnaMi38 - poszukam gabinetu o którym Pani mówi i udam się z mamą na konsultacje ;)
napisał/a: agulamala 2015-05-20 16:00
Również dziękuję! I po tym co Pani napisała zaczynam znów wierzyć, że się uda i nie będę do końca życia skazana na ból.