Ból kręgosłupa

napisał/a: joy91 2013-09-29 18:23
Mam 22 lata. Od 2 miesięcy bolą mnie plecy w okolicy krzyżowej nad pośladkiem z prawej strony. Jest to ból, który pojawia się codziennie, ale nie jest ciągły. Nie jest też uciążliwy. Pojawia się bez względu na pozycję, nasila się, jeśli dużo chodzę. Prowadzę raczej siedzący tryb życia, często krzywo siedzę. Ból jest raczej lekki, jakby ktoś pięścią uderzył, lekko piekący, jakby uwierający, kujący, drapiący. Do tego czasem pobolewa mnie kolano i prawej nogi. Proszę o pomoc, co może być przyczyną?
napisał/a: kordian1 2013-09-29 22:53
Takie bóle są najczęściej spowodowane zmianami dyskopatycznymi, proponuję udać się po skierowanie do neurologa lub ortopedy, u specjalisty poprosić o skierowanie na rezonans i w zależności od wyniku rehabilitant powinien wdrożyć odpowiednie ćwiczenia. Nawet możesz jeszcze przed badaniem umówić się z dobrym fizjoterapeutą, on na podstawie różnych testów będzie mógł dobrać odpowiedni program leczenia.
napisał/a: joy91 2013-09-30 12:17
Czy możliwe, że dyskopatia jest możliwa w moim wieku? (22 lata)
napisał/a: kordian1 2013-09-30 21:20
dyskopatia jest możliwa nawet w wieku 14 lat, sam widziałem takie przypadki gdzie 14 letnia dziewczyna miała dyskopatię kwalifikowaną do leczenia operacyjnego