Ból kręgosłupa

napisał/a: Carolcia1 2007-01-01 13:57
Witam serdecznie!

Mam problem z kręgosłupem- od dłuższego czasu boli mnie w odcinku piersiowym od długiego przesiadywania (praca siedząca). Czy ktoś może doradzić mi gdzie mam się zgłosić?
To nie jest całkowicie przyczyna w mięśniach. Ja potrzebuję by ktoś umiejętnie mi nastawił kręgosłup. Szukałam w moim mieście kręgarza, i ze skutkiem mizernym- znalazłam jednego, który zamknął jakiś czas temu gabinet. Czy ktoś mi doradzi?
Pozdrawiam

Karolina
napisał/a: Jacek_21 2007-01-02 07:41
Carolcia napisal(a):Witam serdecznie!

Mam problem z kręgosłupem- od dłuższego czasu boli mnie w odcinku piersiowym od długiego przesiadywania (praca siedząca). Czy ktoś może doradzić mi gdzie mam się zgłosić?
To nie jest całkowicie przyczyna w mięśniach. Ja potrzebuję by ktoś umiejętnie mi nastawił kręgosłup. Szukałam w moim mieście kręgarza, i ze skutkiem mizernym- znalazłam jednego, który zamknął jakiś czas temu gabinet. Czy ktoś mi doradzi?
Pozdrawiam

Karolina




Witam!
przede wszystkim postaraj sie o rezonans magnetyczny albo tomografie komputerowa. Jezeli w Twoim kregoslupie wytwotzyly sie wypukliny (przepukliny) to trzeba o tym koniecznie wiedziec i podjac odpowiednie leczenie.
Doraznie mozesz sprobowac masci/zelu przeciwbolowego (np. OLFEN) i witaminy B-12. Poza tym, tak jak piszesz, przydaloby sie nastawianie kregoslupa i ew. rehabilitacja (prady, laser, itp.). Dopuki jednak nie zostanie potwierdzone ze to kregoslup to zaczalbym od masazu rozluzniajacego miesnie. NIe zaszkodzi a moze pomoc.
Pozdrawiam
Jacek