Ból kręgosłupa odcinka piersiowego po prawej stronie

napisał/a: szelia 2016-01-15 18:19
Hej,

Mam nadzieję że moja wiadomość zostanie odczytana... W skrócie mówiąc, dokucza mi ból kręgosłupa w części piersiowej (mniej więcej na środku kręgosłupa). Wcześniej zdarzały mi się napadowe bóle w tym miejscu, co parę miesięcy, np. po długiej podróży samochodem lub po spędzeniu paru dni przed komputerem.

W chwili obecnej boli mnie w tym miejscu cały czas, od paru dni. Ból nasila się podczas podnoszenia cięższych przedmiotów, leżenia na plecach, kichania i kaszlenia. Okazało się też, że nie jestem w stanie biegać ani nawet podskakiwać. Ból nie ustępuje, a pogarsza się wraz z aktywnością fizyczną. Mam wrażenie, że nie jest mięśniowy, tylko (to zabrzmi głupio) jakby coś "siedziało" mi w kręgosłupie po prawej stronie.

Dałam swojemu kręgosłupowi popalić, bo garbię się, mam głównie siedzący tryb życia i śpię na niewygodnych łóżkach (losy studentki). Mam jednak nadzieję że w końcu to minie, bo lubię ćwiczyć a teraz większość ćwiczeń całkowicie odpada.

Mam w związku z tym parę pytań. Przede wszystkim, czy mogło się to wziąć od stłuczenia nadgarstka (nie mogłam niczego robić lewą ręką i targałam wszystko na prawym ramieniu)? Do którego lekarza pójść, czy warto zrobić prześwietlenie i czy w moim wieku (23 lata) można mówić o zwyrodnieniu kręgosłupa? :o