Ból kręgosłupa odcinka lędźwiowego

napisał/a: iwuna 2016-08-14 13:11
Witam ! Mój problem to silny ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowego szczególnie nocami i wtedy gdy siedzę oparta ,ból zmiejsza się gdy położę się na boku z kolanami podkurczonymi a siedzieć mogę tylko przegięta do przodu, również potwornie boli podczas przekręcania się na łóżku gdy muszę unieść biodra. Miałam zrobiony rezonans i tomografie i bardzo proszę o interpretację moich wyników chciałabym wiedzieć co jest powodem moich dolegliwości i co z tym zrobić . Wizytę u neurochirurga mam dopiero w lutym .

OPIS:REZONANS
Krążek L5/S1 zdehydratowany i zwężony, z tylną protruzją penetrującą w epiduralną tkankę tłuszczową na 4mm, przylegającą do worka oponowego.
Otwór międzykręgowy lewy L5/S1 zwężony, korzeń rdzeniowy modelowany.
Na poziomie L4/L5 uwypuklenie lewoboczne dootworowe krążka, dodatkowo niewielkie zmiany
osteofityczne lewobocznej krawędzi trzonu L4 i L5.Cechy bulging disc krążka L3/L4, jest on nieznacznie zwężony i częściowo zdehydratowany.
Nierówny zarys dolnej blaszki trzonu L3, zmiany zwyrodnieniowo-degeneracyjne dolnej blaszki granicznej trzonu L3 z odczynowym obrzękiem szpiku, podobnie w 1/2 dolnej trzonu L5 i górnej S1.
Stożek rdzeniowy bez zmian ogniskowych.
Wysokości trzonów kręgowych są zachowane.

OPIS: TOMOGRAFI
Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5/S1. Na tym poziomie wypuklina tylna powoduje symetryczne modelowanie przedniej ściany worka opony twardej. Objaw próżniowy krążka L5/S1. Wypuklina tylna widoczna jest również na wysokości L3/L4. Także i na tym poziomie worek oponowy jest symetrycznie modelowany od strony ściany przedniej. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów kręgów. Nierówność dolnych blaszek 
granicznych z obszarami sklerotyzacji w trzonach L3, L4 i L5. Kanał kręgowy bez cech stenozy.
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ . POZDRAWIAM !

IWONA
napisał/a: MICHAL-CS 2016-08-22 09:54
Witam, masz wielopoziomowy problem, który wskazuje na dość długotrwałe przeciążanie kręgosłupa, z którym warto by było najpierw spróbować rehabilitacji, sugerowałbym udać się do dobrego fizjoterapeuty żeby zaplanować rehabilitację, będzie to wymagało trochę pracy i samokontroli z Twojej strony ale zawsze warto spróbować rehabilitacji niż od razu kierować się do neurochirurga.


Pozdrawiam