Ból kregosłupa odcinek ledzwiowy i pachwiny, wyniki RM

napisał/a: mariusz23 2013-02-26 18:37
Witam
Mam problem z bólem w lewej pachwinie. Pierwszy raz ból pojawił się około 3 lata temu i odczuwalny był tylko przy mocniejszym podskoku o tamtej pory jednak coraz bardziej się nasilał od około roku jest tak silny ze bardzo mocno boli mnie przy zwykłym podskoczeniu a nawet bieganiu czuje ze jest coraz gorzej aktualnie odczuwam to nawet jak nie wykonuje żadnej czynności. Ból jest dziwny taki 'tępy' i przy podskoczeniu czuje jakby promieniował przez biodro aż do pleców. Oprócz tego od roku bardzo mocno bolą mnie plecy w odcinku ledzwiowym są takie dni ze nie jestem w stanie się schylić. Myślę ze może to być powiązane ponieważ kiedy ból pachwiny się nasila to automatycznie plecy bolą bardziej ale to są tylko moje przypuszczenia. W pachwinie jest wyczuwalna taka "kulka" Robiłem juz trzykrotnie usg jednak na kulka okazała się powiększonymi węzłami chłonnymi lecz specjalista mówił ze to na pewno nie ma nic wspólnego z moim bólem. Byłem już u wielu lekarzy chirurg wykluczył przepuklinę itd. neurolog nie wiedział co to jest podobnie ortopeda. Robiłem badanie moczu krwi lecz one też nie wykazały żadnych nie prawidłowości. Dziś odebrałem wyniki RM kręgosłupa, wynik:
Opis:
Poziom L4-L5- centralno boczna obustronna wypuklina pod więzadłowa zwęzajaca swiatło kanału kregowego i otworów międzykregowych, obniżenie i osłabienie krążka miedzy kręgowego

Poziom L5-S1- centralno boczna prawa wypuklina pod więzadłowa zwęzajaca swiatło kanału kregowego i otworów międzykregowych, obniżenie i osłabienie krążka miedzy kręgowego

Wnioski: Wypukliny podwiezadłowe na poziomach L4-L5, L5-S1. Cechy zwyrodnienia krązków między kregowych L4-L5, L5-S1

Bardzo proszę o pomoc pozdrawiam.
napisał/a: Micha(L) 2013-03-14 11:38
Witam,
Proszę wszystkich o poradę. Przez ostatnie 5 lat pracowałem jako kierowca -zaopatrzeniowiec. Zrezygnowałem z pracy , obecnie jestem bezrobotny. Miałem robione juz zdjecia kregoslupa ogólne, czesci biodrowej. Brałem i biore masaże, miałem 6 razy akupunkture, gimnastykuję się, chodzę na basen. Jednak daj mam problem z siedzieniem boli mnie lewy posladek, bóle są również rano po śnie. Ostatnio na zlecenie ortopedy zrobiłem RM. Lekrz po jego obejrzeniu stwierdzil ,że jak dolegliwości nie ustąpią za jakiś czas to widzi to tylko operacyjnie. Co na ten temat sądzicie. Będę wdzięczny za każdą opinię. Z góry dziękuję i zyczę dużo zdrowia
Michał
Oto mój RM...
"Data urodzenia: 1977-04-11 Data badania: 2013-03-08
Numer badania: 340
Wynik badania:
Badanie MR w sekwencji SE, FSE, obrazy T1-, T2- zalene, w płaszczyznach strzałkowej i poprzecznej, wykazało:
- niewielka skolioza prawowypukła z rotacja osiowa kregów i spłyceniem lordozy ledzwiowej;
- zmiany zwyrodnieniowe w postaci dehydratacji i obnienia wysokosci kraka miedzykregowego L4-L5 oraz czesciowej
dehydratacji kraka Th11-Th12;
- tylno-boczna lewa wypuklina kraka miedzykregowego L4-L5 zweajaca zachyłek boczny lewy z moliwoscia ucisku
korzonka nerwowego;
- otwór miedzykregowy lewy na wys. L4-L5 zweony z konfliktem nerwowym;
- niewielka, tylna wypuklina kraka miedzykregowego L3-L4, L5-S1 bez istotnego zweenia swiatła kanału kregowego;
- stoek koncowy rdzenia kregowego zachowany prawidłowo;
- nadłamania blaszek granicznych trzonów kregów Th11, Th12 o charakterze guzków Schmorla;
- blaszki graniczne trzonów kregów L4, L5 o nierównych obrysach z niewielkim obnieniem wysokosci tych trzonów;
- zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na przednio-bocznych i tylnych powierzchniach trzonów kregowych w odcinku L
kregosłupa;
- ostre ustawienie kosci krzyowej."
napisał/a: fotorama 2013-03-15 14:50
Mam podobny problem. Przepuklina dysku. Poszukałam w internecie. Trafiłam do neurochirurga. Poddałam się zabiegowi: okołokorzeniowy zabieg terapeutyczny. Pomogło. Zabieg jest prosty, prawie bezbolesny, choć trochę się obawiałam. Polecam.
napisał/a: Micha(L) 2013-03-15 17:54
Dziękuje pięknie za Twoją szybką odpowiedź. Czy mogę prosić kontakt na priv.
Pozdrawiam
Michał