Ból kręgoslupa miedzy łopatkami

napisał/a: blondie10 2008-04-02 05:22
witam...
Mam silny ból kregosłupa między łopatkami, promieniujący na klatkę piersiową oraz mostek...gdy chodzę ból sie nasila, gdy przyjmę niewłaściwą pozycję także go czuję...nie wiem zabardzo co mam robic, chodzę do kręglarza ale niestety zabardzo mi to nie pomaga. ostatnio takie bóle odczuwałem rok temu teraz powróciło i już mnie trzyma około 2 tygodni...jest to strasznie uciążliwe ,niewiem co mam robic
prosze o radę.
pozdrwiam
napisał/a: Christine1 2008-04-02 11:28
Odradzam chodzenie do kręgarza - może bardziej zaszkodzić niż pomóc...

Nic nie napisałeś o sobie - a to dość istotne przy bólach kręgosłupa.
W związku z tym, mam kilka pytań:
Ile masz lat?
Czy masz prawidłową wagę ciała?
Czy byłeś u specjalisty - ortopedy?
Czy miałeś RTG kręgosłupa (jeśli tak, to co wykazało)?
Czy w rodzinie występują jakieś choroby genetyczne?
Kto cię pokierował do kręgarza i na jakiej podstawie?
napisał/a: marisa2 2008-04-03 19:00
PROPONUJĘ UDAĆ SIĘ DO ORTOPEDY I ZROBIC RTG.KRĘGOSŁUPA ODCINKA S-PIERSIOWEGO,I LĘDZWIOWEGO,MOGĄ TO BYĆ ZWYRODNIENIA KRĘGÓW KTÓRE UCISKAJĄ NA KTÓRYŚ Z NERWÓW .DYSKOPATIA DAJE TAKIE OBJAWY KTÓRE OPISUJESZ.NA PRZYSZŁOŚĆ NIE LICZ NA KRĘGARZY JESZCZE MOGĄ ZASZKODZIĆ ZAMIAST POMÓC
napisał/a: Marta.dyskopatia 2008-05-15 21:22
Ja doradzam wizyte u neurologa i rezonans magnetyczny:)
zdrowia zycze,pozdrawiam:)
napisał/a: Marta.dyskopatia 2008-05-18 17:36
Witam ;)
Ja mam silny boł kręgosłupa...zaczęło sie od nogi ,ale teraz promieniuje na łopatke ...
kiedy wykonuje jakąs czynnosc,nawet kiedy sprzatam,odkurzam itp mam straszny bol kregosłupa..nie moge sie nawet wyprostowac;/kiedy przyjmę zła pozycję również odczuwam straszny bol.
nie mam pojęcia jak dalej z tego wyjde bo mam dopiero 15 lat trenujebiegi lecz musiałam to przerwac...teraz czekam na rezonans magnetyczny na ktory czekam juz 3 miesiąc i dopiero w lipcu bede go miala robione ;/ gdybym chciała zrobic to badanie prywatnie to wyszloby to okolo 1000 zł a powiedzcie gdzie dalsze leczenie?
chce dalje trenowac...bardzo chce!
chodze prywatnie do lekarzy ale nawet nie mogą mi wystawic skierowania na badania;/jak chce normalnie isc to czekam kilka miesiecy...czas mija aja kondycje trace;/
podejżewają właśnie dyskopatie ...nie wiem co dalej......z dyskopatią raczej trenowac nie moglabym ? !!
pozdrawiam;)
napisał/a: ewe88la 2008-06-05 23:49
Witam,mam 20 lat,i od 3 tygodni towarzyszy mi ból kręgosłupa mniej wiecej między łopatkami,wcześniej nigdy nie cierpialam na takiego typu bóle.Ten ból mi towarzyszy przy próbie wyciągnieciu się,poprzez robienie okrągłych pleców,oraz przy ściąganiu łopatek mocno do tyłu,także coraz częsciej mi towarzyszy przy podstawowych czynnosciach takich jak sprzątanie,czy leżenie na boku,nie wiem co robic..prosze o jakies wskazówki....jeszcze jedno czy jak chciala bym sie udac na prześwietlenie kręgosłupa to po skierowanie musze udac sie do specjalisty ortopedy czy wystarczy do ogólnego lekarza....?...pozdrawiam i pilnie prosze o odpowiedz
napisał/a: Marta.dyskopatia 2008-06-06 23:50
Wiesz twoje objawy są identyczne jak moje;/
z tym prześwietleniem nie wiem ale ja byłam u neurologano i on nie mógł mi wypisac skierowania na zadne prześwietlenie i musiałam czekac kilka miesiecy na normalną wizyte nie prywatnie...i skierowanie dostalam od niego.!ale wydaje mnie się ze powinnas jak najbardziej otrzymac skierowanie od lekarza normalnego:)
pozdrawiam...
napisał/a: ewe88la 2008-06-07 09:40
hej słuchaj a wiesz juz dokładnie na co jestes chora??..czy to ta dykopatia?..ja jestem tym wszystkim przerazona...jestem w rozterce bo nigdy na nic nie chorowalam i nawet teraz nie mam czasu isc do lekarza,nie wiesz moze na czym polega ta dyskopatia?....a co to jest ten rezonans magnetyczny??....a lekarze co mówią na temat naszych dolegliwości??
napisał/a: Mateusz90007 2008-06-18 17:00
Ja również mam ten problem. Ból w okolicach łopatek. Tak nagle sie pojawia jak i nagle znika ale praktycznie caly czas jest. Najgorzej podczas schylania sie lub wyprostowywania. Jest0 dośc silny i pszeszywający. Coś okropnego. Mialem w sumie nie dawno robione zdjecie ale nic nie wykazalo. Moze to poblem okresu dojrzewania poniewaz mam 15lat. Ale jakos trzeba zyc. Moze przejdzie. Równiez wam wszstkim zycze powrotu do zdrowia.
napisał/a: Marta.dyskopatia 2008-07-11 19:10
Hej Ewe88la
Nie wiem na co doklandie jestem chora ale własnie lekarze podejrzewają dyskopatie?:|Ja tez własnie nigdy nie miałam problemów ze zdrowiem az do czasu...;(teraz jest okropnie:|N aprawde RADZE ISC DO LEKARZA bo to nie są zart to jest cos na prawde poważnego niestety:|Na pewno radze isc do lekarza lub poczytac w internecie co to takiego dyskopatia...lekarz na pewno tez wytłumaczy; )
Ale pwoiem ci tylko ze `dyskopatie`bazuje sie na ciągłym powrocie bólu:||
jeden dzien jest dobrze a dwa tygodnie koszmarnie;/
pół roku lub nawet pare lat może byc wszystko w porzadku lecz to niestety wróci:||
Rezonans magnetyczny to dokladne badanie ktore wykrywa różne choroby nawet typu rak,ale tez i kregosłupa:)ja już za kilka dni sie wybieram na badanie...może wkoncu coś z tego wyniknie.
odp
pozdrawiam!
napisał/a: MARTUŚ123 2010-06-01 09:08
Witam
mnie równiez dotyczy sprawa z bólem kregosłupa. Ból pojawił sie z nikąd w nocy jak chciałam w stać do łazienki ból był tak silny ze z trudnoscią w stałam ból odczywałam między łopatkami. Potem z trudnościa sie polozyłam ból cały czas był odczuwalny. Rano gdy się obudziłam równiez w dalszym ciagu mnie bolało lecz juz nie tak mocno jak w nocy mogłam juz w stać, duzy ból pojawiał się w tedy jak sie przeciagalam itd. nie wiem co to jest czy ktoś morze mi pomuc??
napisał/a: damioanrzepka1 2012-09-11 14:46
Czy nadal odczuwasz te bole w odcinku kregosupa piersiowego . Jak to leczysz .Czy przeszłeś jakieś rehabilitacjie. A byś mógł to daj znać bo mam ten sam problem.