Ból kręgosłupa lędźwiowego - promieniujący do nóg

napisał/a: sawdare 2017-03-24 14:20
Szanowni Państwo, proszę o pomoc i informację. Mam stwierdzoną osteoporozę jestem po zabiegu Wertebroplastyki kręgu L3 i L4. Bardzo uciążliwe bóle miałam przed zbiegiem brałam zastrzyki przeciw zapalne które nie pomagały. W tej chwili jeszcze po zabiegu Wertebroplastyki przez ok. 2 tygodnie chodziłam przy chodziku (bóle występowały ale znacznie mniejsze) w tej chwili nie mogę ju chodzić mam potężne bóle promieniujące od okolicy krzyżowej kręgosłupa przez pośladek do kolana. Uderzenia bólu są tak silne że nie mogę siedzieć jak i chodzić, ból jest nie do zniesienia. Jak się nie ruszam to ból ustaje. Może ktoś zna dobrego specjalistę który w takich dolegliwościach specjalizuje się. Proszę o informacje i pomoc........... będę bardzo wdzięczna........ Leokadia…
napisał/a: Andzrej 2017-03-25 07:26
Chemiczna walka z bólem tylko pogarsza sytuację. Lepiej próbować akupunktury.
Problem może być powiązany ze złym stanem jelit i dlatego należy przejść na dietę bez glutenu i ziemniaków więcej mięsa.
Na osteoporozę i regenerację przestrzeni między kręgami: cissus plus mumio do tego dużo witaminy C najlepiej naturalnej. Aby organizm nam się regenerował Laminine, warto pić wodę zjonizowaną. Jak nastąpi poprawa to należy korzystać z basenu, pływanie na plecach samymi nogami, ruszamy jak nożyce.
napisał/a: MICHAL-CS 2017-03-27 10:27
Witam, sugerowałbym skonsultować się z dobrym fizjoterapeutą, czasami osłabienie funkcji mięśni lub inna dysfunkcja aparatu ruchu może być powodem dolegliwości, pytanie jak bardzo obciążony był/jest korzeń nerwowy, bo dolegliwości bólowe i promieniowanie może też być spowodowane konfliktem korzeniowym(można by zrobić MRI celem zobaczenia jak cały odcinek L-S wygląda na chwilę obecną)

Pozdrawiam