ból kostek

napisał/a: alex_261 2011-05-05 23:46
Witam.
Nie wiedziałam gdzie dać ten problem, wiec wybaczcie ze pisze o tym w nieodpowiednim miejscu.
Trenuje kick boxing reakreacyjnie od około 5 lat z przerwami. Zaczełam jak miałąm 15 lat. 2-3 lata temu dużo skakałam na skakance i czasem biegałam. Teraz gdy zaczęłam ponownie intensywnie trenować zauwazyłam okropny ból kostek, po bieganiu to raczej często sie zdarza ale po treningu tez, zwłaszcza jak duzo kopiemy.
Moim pytaniem więc jest, czy jest to normalne przy takich sportach? Bo nie chciałabym się wygłupić idąc do lekarza jeśli tak. Ale niepokoi mnie jednak czy aby napewno, moze nie powinno tak byc?
Bardzo proszę o rade.
Pozdrawiam
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-05-06 14:30
Oczywiście, że tak. Musisz po prostu wyważyć pomiędzy zamierzeniami a zdrowiem. Jeśli uszkodzisz sobie chrząstki stawowe, nabawisz się kontuzji, będzie z Ciebie żaden zawodnik. Nie warto szafować swoim zdrowiem, powinnaś przyhaować z treningami. Poza tym, pamiętaj koniecznie o co najmniej 15 min. rozgrzewce przed treningiem/ bieganiem, zwłaszcza jeśli chodzi o stopy/kostki i o ćwiczeniach rozciągających po.