Ból kości ogonowej(guzicznej)

napisał/a: Izabelafi 2009-02-18 22:07
Witam,

Od trzech dni mam straszliwy ból kości ogonowej. Nigdzie sie nie uderzyłam, nie spadłam, nie poobijałam. Ból jest wtedy gdy wstaje i siadam. Jednym słowem jak muszę ruszyć pupe. Ból jest głuchy, ale czuje jakby ktos mnie gwoździami do siedzenia przybił. Chodze normalnie, wtedy mnie nie boli. Czy jest możliwe żebym miała złamaną tę kość? Czy ból może powstać od przewiania?
Dodam, że pracuję w biurze. Przez ponad 8h siedze, ale uprawiam tez sport. Czy przyczyna może być niewłaściwa postawa na krzesle?

Pozdrawiam.
napisał/a: dimedicus 2009-02-19 08:50
Jeśli nie ma przyczyn wystąpienia bólu z powodów podanych,należy uwzględnić (właśnie u kobiet) ,o nieustalonej etiologii, bez uchwytnej przyczyny powstawania. Może być to ból odczuwalny jak przy złamaniu, czasem tępy.Bóle te mogą występować okresowo W leczeniu należy stosować maści rozgrzewające:(Rub-Arom,maść końska,plastry rozgrzewające jak;
PREL RED,KAPSIPLAST),masaże, nagrzewanie, (czasem jest konieczność blokady nerwów)Dobrze jest też podejść do lekarza i wykonać rtg(tak na wszelki przypadek).Powodzenia
napisał/a: Izabelafi 2009-02-19 19:13
Dziękuję za odpowiedź.
Oczywiście zarejestrowałam się już na RTG. Zobaczę, co lekarz powie. Byłabym wielce zdziwiona gdyby to było złamanie.
Pozdrawiam