Ból kolana - wynik MRI

napisał/a: hanca84 2016-06-29 11:12
Dzień dobry,
proszę o interpretację wyniku MRI. Czy w grę wchodzi tylko artroskopia czy można jakoś próbować wzmocnić kolano? Jakie sporty są wskazane, a jakie nie (rower, nordic)?
napisał/a: PioCS 2016-07-18 17:20
Witam, szkoda że nie zostało napisane gdzie boli staw kolanowy to można było by powiedzieć coś więcej. Powiększona kaletka (torbiel Bakera) świadczy o przeciążeniu mięśniowym w tym rejonie - to nie nadaje sie na operacje, więzadło poboczne strzałkowe też nie nadaje się na operacje. Jedynie łąkotka ale to trzeba zbadać pod kątem funkcjonalnym i najlepiej to zrobi terapeuta manualny. wtedy będzie wiadomo co dalej robić.
napisał/a: hanca84 2016-07-19 08:46
Witam, dziękuję za odpowiedź.
Torbiel Bakera wg lekarzy nie daje mi objawów - nie jest wyczuwalna z tyłu kolana przy badaniu palpacyjnym, nie czuję żadnego bólu rozpierającego, palącego itp.
Jak bolą mnie kolana. To dosyć dziwne. Czuję ból jakby przeciążeniowy, jakby kolana były po jakiś ćwiczeniach. Boli przy kucaniu, przy jakiejś pozycji w której kolana odginam. Na co dzień boli bardziej wokół rzepki, nie jestem w stanie powiedzieć, czy z góry czy z boku, bo ból jest zmienny, ale nie centralnie w kolanie tylko bardziej wokół, raz od wewnątrz, raz nad. Ból jest raczej tępy, dosyć stały, towarzyszy mi co dzień od niemal roku. Kolana są dosyć tkliwe, lekkie uderzenie odczuwam jako duży ból. Ale kolana nie są ani opuchnięte, ani czerwone. W zasadzie to bolą mnie oba tak samo, na USG lekarze torbiel i uszkodzoną łąkotkę widzieli tylko w jednym i to kolano zostało zbadane na MRI. Na MRI drugiego czekam na lutego 2017.
Kolano było badane przez rehabilitantów zarówno przed MRI jak i po, ale nic konkretnego z tych badań nie wyszło. Nie ma ostrego bólu, kolano jest sprawne to znaczy podczas wyginania przez rehabilitanta nie odbiegało od normy, nie ma w zasadzie żadnego ruchu, którym mogłabym wywołać ostry ból. U mnie ból po prostu jest i trochę uniemożliwia mi to uprawianie sportów.
Jeden z rehabilitantów powiedział, że łąkotka nie boli, tylko jak jest uszkodzona to kolano się blokuje i nie można nim ruszy, wstać itp.
Chciałabym uniknąć dalszych zmian w kolanie, ale zupełnie nie wiem, co z nim robić jak ćwiczy i co.
napisał/a: moralna 2016-07-20 11:03
Moja babcia tez miała bóle kolan. NO ale ona szukała suplementu który uelastyczni jej te stawy i wzmocni chrząstki. Dzięki arthroblock forte może sobie na lajcie hasać po lesie czy bawić się z wnukami. Jest dużo supli na stawy ale tylko ten z olimpu działa.
napisał/a: hanca84 2016-07-20 22:49
Suplementy pomogą na chondromalację, nie na łąkotkę. Jem galaretki i wywary z kurzych/świńskich łapek zapobiegawczo, ale to na łąkotkę nie pomoże.