Ból kolana

napisał/a: Aga694 2007-08-30 17:26
Od ponoiedziałku boli mnie lewe kolano z tyłu. Gram w siatkówke i ból nasila się przy skakaniu. Boli też gdy zginam i prostuje noge. Czy ktoś wie co to może być? Z góry dzięki
napisał/a: Ania_204 2007-09-01 12:53
Witam. Pierwsze pytania: czy rozgrzewasz się przed grą? Drugie pytanie: czy był kiedyś jakiś uraz tego kolana?
Powinnaś udać sie do ortopedy. Mógłabyś dodatkowo zrobić badanie USG.
Pozdrawiam.
napisał/a: Aga694 2007-09-02 19:02
Oczywiście że rozgrzewam się przed każdym treningiem. Nigdy wcześniej nie maiłam kontuzji tego kolana
napisał/a: Ania_204 2007-09-02 21:07
Witam.
Idź do swojego lekarza rodzinnego i poproś o skierowanie na fizykoterapię (ULTRADźWIęKI, JONOFOREZA NA BAZIE DIADYNAMIKU).
W domu zrób sobie zimne okłady z lodu, albo w aptece są takie specjalne okłady do robienia na ciepło lub na zimno. W razie mocnego bólu pracetamol lub ibuprofen-nurofen forte.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
napisał/a: NimfaBlotna 2007-09-03 00:51
Ania_204 napisal(a):Witam.
Idź do swojego lekarza rodzinnego i poproś o skierowanie na fizykoterapię (ULTRADźWIęKI, JONOFOREZA NA BAZIE DIADYNAMIKU).
W domu zrób sobie zimne okłady z lodu, albo w aptece są takie specjalne okłady do robienia na ciepło lub na zimno. W razie mocnego bólu pracetamol lub ibuprofen-nurofen forte.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.


doradzac fizykoterapie bez zbadania problemu? Nie sadze... czasami jest ona niewskazana, a najczesciej po prostu nieskuteczna, bo problem moze lezec zupelnie gdzie indziej...
napisał/a: Ania_204 2007-09-03 12:48
doradzac fizykoterapie bez zbadania problemu? Nie sadze... czasami jest ona niewskazana, a najczesciej po prostu nieskuteczna, bo problem moze lezec zupelnie gdzie indziej...


Witam.
Niestety nie mam możliwości zbadania. Zakładam,że urazy wewnątrzstawowe nie wchodzą w gre, ponieważ taka padła odpowiedz,że nie było urazu. Moim zdaniem fizykoterapia nie zaszkodzi, a podejrzewać moża naciągnięcie ścięgien itp. Może zadziałać przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie.
Pozdrawiam.