Ból kolana pod rzepką

napisał/a: Sebax123 2011-04-30 11:05
Witam. Mam 15 lat trenuję piłkę nożną od 8. roku życia i z powodu innej kontuzji (nic nie związane z nogami) 4 miesiące temu zaprzestałem jakikolwiek ruch. W piłkę nożną jeszcze nie mogę grać ale 2 miesiące temu po 2 miesięcznej przerwie zacząłem intensywnie trenować nogi na siłowni i hopsać na skakance. Jakieś 2 tyg. temu zacząłem dostawać bóle w dolnej części lewego kolana pod rzepką, zaraz jak się zaczyna kość piszczelowa- głównie gdy chodzę lub stoję czyli kiedy kolano jest obciążone bo gdy np. jadę na rowerze nie czuję bólu. Na razie noszę opaskę elastyczną i smaruję Naproxenem Emo. Dodam, iż teraz jest okres kiedy dość szybko rosnę.
PS. Na prześwietlenie idę dopiero w piątek no i chcę wiedzieć na czym stoję. Hmm więc co to może być? Z góry dzięki!
napisał/a: Butterfly:) 2011-04-30 11:14
Z tego co piszesz, miałęś sporą przerwę, a zaraz po niej zacząłeś intensywne treningi. Może zbyt intensywne jak na początek i kolano kolano najnormalniej w świecie zostało przeciążone. Jeśli nadal chcez trenować, radziłabym zamienić skakankę i siłownię na basen, ponieważ to nie obciąża stawów.
napisał/a: Sebax123 2011-04-30 11:26
Tak z treningami pewnie przesadziłem ;( No ale ból pojawił się dopiero po 1,5 miesiąca ćwiczenia. Nie wiem nie znam się ale z przećwiczenia mogą pojawić się również inne urazy, groźniejsze.
napisał/a: Butterfly:) 2011-04-30 11:30
Mogą, ale raczej stałoby się to zaraz po treningu lub w trakcie. Czasem ból pojawia się w wyniku szybkiego rośnięcia, więc na razie nie denerwuj się . Myślę, że to jednak nic poważnego.
napisał/a: Sebax123 2011-04-30 11:34
Okay, jeszcze raz dzięki pocieszyłeś mnie :) W piątek się okaże jak by co napiszę. Życzę dobrej zabawy na majówce! Pozdrawiam
napisał/a: Butterfly:) 2011-04-30 11:37
Również pozdrawiam i życzę zdrowia :) A basen jest na prawdę dobrym rozwiązaniem ;)