ból kolan-wszystkie wyniki

napisał/a: kwiatuszek35 2011-05-28 10:37
Przeczytaj mój 1 post tam jest opis rtg kolan. Lekarz jeszcze mi nic nie powiedział bo wizytę mam dopiero za 2 tyg Wiec chciała bym wiedzieć co to rtg mówi czy wyszło dobre Tabletki przeciwbólowe nie pomagają
napisał/a: Agahanaga 2011-05-28 10:54
Witam! Od paru miesiecy dokucza mi bol kolan.Trudno mi sprecyzowac od kiedy poniewaz na poczatku byl prawie niezauwazalny a teraz nasilil sie. Tak naprawde jest rowniez ciezko go opisac.Biore tabletki przeciwbolowe rano i wiekszosc dnia bez bolu ale wtedy chodze wiecej i jak tabletka przestaje dzialac to bol jest silniejszy. Staram sie ich nie obciazac i pozwolic odpoczac ale nie zawsze moge sobie na to pozwolic.Mam prace siedzaca ale obowiazki domowe robia swoje.Mam trudnosc z wchodzeniem po schodach-w szczegolnosci rano.Nie robilam zadnych badan>Tydzien temu bylam o porede medyczna u lekarza rodzinnego i jego zdaniem mam ich nie obciazac i samo powinno minac...i dalej brac tabletki przeciw bolowe.Bola mnie same kolana, "klikaja przy kucaniu i siadaniu. Z gory dziekuje za odp.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-05-29 00:32
Kwiatuszek a ile ważysz przy jakim wzroście? Jak z Toją aktywnością fizyczną teraz i kiedyś? Kim jesteś z zawodu? Czy pracowałaś kiedyś fizycznie?
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-05-29 00:37
Agahanaga- > te same pytania co wyżej +

czy lekarz badał ruchomość kolan / czy sama stwierdzasz jakieś ograniczenia
czy jakieś ruchy szczególnie nasilają ból (skręcenie do wewnątrz/na zewnątrz, wyprost, zgięcie etc.)
Czy kolana są obrzęknięte / czerwone?

Ile tabletek p/bólowych bierzesz dziennie?
napisał/a: kwiatuszek35 2011-05-30 19:18
Pracuje fizycznie cały czas moja praca to 8 godz na nogach stojąca Napiszesz co wywnioskowałeś z mojego rtg czy dobrze mi wyszło?
napisał/a: Agahanaga 2011-06-01 17:02
Witam !
Przestalam brac tabletki i zaczelam stosowac masc rozgrzewajaca-pomaga bardzo-do tego stopnia ze nie odczowam bolu wogole.Natomiast nie wiem czy to rozwiazuje problem.Zdaniem lekarza mam jakis fluid wyczuwalny w prawym kolanie(bola oba) ale na to potrzeba czasu i jego zdaniem samo powinno minac.Boli przy zginaniu-nie boli tak bardzo jak stoje.Czy powinnam dalej stosowac te masc? Dziekuje za odp.:)
napisał/a: Agahanaga 2011-06-01 17:03
jeszcze jedno- faktem jest ze pod prawym kolanem widoczna jest lekka opuchlizna.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-06-04 13:43
Kwiatuszek35 niestety,ale cierpisz na zmiany zwyrodnieniowe w stawie. Jest to po prostu niszczenie stawu związane z wiekiem i jego "nadmiernym użytkowaniem" i są, niestety, nieodwracalne. Jedyne, co można zrobić, to wzmocnić mięśnie i dbać o dobre rozciągnięcie stawu - basen, aerobik jak najbardziej, ale na pewno nie dźwiganie... niestety, wiele z tym się nie da zrobić. Jeżeli cierpisz często na bóle, należy ustalić z lekarzem odpowiedni plan leczenia przeciwbólowego.
napisał/a: Piotr21 2011-06-13 18:39
Mam pytanie czy pomimo dobrego ob i crp można mieć zapalenie stawów ?,bo mnie te kolana dzięgle bolą lekarz rodziny skierował do poradni reumatologicznej .
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-06-14 22:12
Jak to powiedziała moja Pani Doktor - w medycynie, jak w kinie - wszystko jest możliwe. Ale mało prawdopodobne. A miałeś może RTG kolan?
napisał/a: Piotr21 2011-06-15 17:17
Tak mam RTG z opisem zmian kostnych nie wykryto, a ból mam ciągły obojętne czy leże, siedzę a jak chodzę to większy.Do tego te
osłabienie.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-06-15 23:23
Ja bym raczej stawiał na ortpedę. Kolana rzadko są pierwszy zajętym stawem, prędzej dłonie, do tego dochodzi zjawisko porannej sztywności i ból raczej łagodniej przy ruchu niż się nasila. Sądzę, że to wynik mocnego przeciążenia, może jakaś sum mikrourazów, która zniszczyła chrząstkę stawową - to bardziej widoczne w usg. Polecam konsultację z ortopedą, jeśli ból faktycznie jest tak nieznośny.