ból kolan-wszystkie wyniki

napisał/a: jola831 2011-05-06 10:12
witam!
od ok 7 miesięcy strasznie bolą mnie nogi, a konkretnie kolana chyba, ból jest dziwny jednego dnia bolą mnie jakby łydki są dziwne spięte, a innego (często też w nocy) bolą jakby kolana i ból z nich promieniuje w góre i w dół ból jest jakby ciągnacy, promieniujący czasem piekący,nogi bola od samego rana jak tylko wstanę przez całay dzień a częśto i w nocy sie budzę nie uprawiam zadnego sportu, od 1,5 roku wychowuję córkę
porobiłam sobie badanie tj.:

usg doppler OK
CK 86 U/L
CAŁA MORFOLOGIA OK WSZYSTKO W NORMIE
OB 6
SÓD 143
POTAS 4,2
MAGNEZ 1,81
WAPŃ 9,49
CPR 4,2
CZYNNIK REUMATOIDALNY RF ujemny

prosze mi doradzić co mam zrobić??
do jakiego sie udać lekarza
lekarz rodzinny przepisał mi movalis a następnie coaxil bo stwierdził ze mam nerwicę
ale nogi cały czas bolą
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-05-06 15:37
Czy kolana są obrzęknięte, czerwone, cieplejsze? Czy dużo pracujesz na kolanach (sprzątanie, itp.)? Czy ruch nasila ból? Czy bolą oba kolana? Czy rano lub wieczorem masz wrażenie, że kolana są "sztywne", tzn ciężko nimi ruszać? Czy masz ograniczoną ruchomość - np nie możesz w pełni zgiąć/wyprostować/przekręcić na boki? Czy miałaś kiedyś uraz nóg? Czy masz problem z innymi stawami?
napisał/a: jola831 2011-05-07 18:58
na kolanach nie ma zadnych zmian, oby daw kolana bolą tak samo, ból jest taki dziwny jakby promioeniował na mięśnie łydek i ud, choć czasami bola i same łydki wtedy są jakby spięte ból jest taki ciągnący, takie jakby dziwnie zesztywniałale kolana sa rano po nocnym spoczynku.a ogolnie nie mam ograniczonej ruchomości, zadnych urazów wcześniej nie miałam, inne stawy ok, ból zacął sie ok 7 miesięcy temu córka miała wtedy rok, i zaczeły wtedu spodadycznie nogi boleć raz na jakis czas i przechodzło potem coraz częściej a teraz to prawie co dziń, kolana i całe nogi bardzo bolą jak np. dużo chodzę teraz byłam 3 godz. na zakupach to to w nocy bardzo nogi bolały pół nocy nie przespalam (kolana)
wykonuję zwykłe czynności pzy córcie ma 20 miesięcy nie pracuję
prosze o porade gdzie sie udać z tymi nogami
napisał/a: jola831 2011-05-09 08:45
ból sie nasiula jak dużo chodzę coś robię na stojąco długo, a jak usiądę odpoczne to sie robi łagodniejszy, proszę mi proadzić do jakiego specjalisty sie udać , u nas w mieście jest dwóch ORTOPEDA CHIRURG URAZOWY i OSTOPEDA TRAUMATOLOG do którego sie udać??
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-05-10 13:10
Hm, oba terminy znaczą to samo, więc raczej wg opinii, który lepszy. A miałaś RTG kolan? podejrzewam, że masz zwurodnienie i najpewniej trzeba będzie wstawić protezę
napisał/a: Piotr21 2011-05-12 19:20
Hej! Jestem pierwszy raz na tym forum i mam pytanie.
bolą mnie oba kolana od 4 dni do jakiego lekarza mam się zgłosić ?
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-05-14 21:15
Witaj na forum :). Jeśli ból jest następstwem urazy/ wypadku, to idź bezpośrednio na ostry dyżur. Jeśli nie, musisz się zgłosić do lekarza rodzinnego, bo do ortopedy potrzeba skierowania.
napisał/a: Piotr21 2011-05-15 10:43
Witam:) ból nie jest spowodowany od urazu ani wypadu , tylko ostatni często grałem w piłkę nożną i dużo biegałem(od aktywność fizycznej ). Zgłosiłem się z tym bólem do lekarza rodzinnego , wypisał mi skierowanie do ortopedy(wizyta 6czerwca ) i żel oraz tabletki przeciwbólowe-przeciwzapalne.Po zastosowaniu żelu ból mija ale czuje ze mnie kreci coś w kolanach. Obawiam się ze może być to zapalenie stawów, może potrzebne jest skierowanie do reumatologa ? .Jeszcze jedna sprawa gdy miałem 16 lat stwierdzono ze mam slolelioze odcinka lędźwiowego niestety nie udało się tego skorygować. Obecnie mam 21 lat i czasami boli mnie kręgosłup ale umiem poradzić sobie sytym bólem( chodzę na basen przynajmniej raz w tygodniu i gimnastykuje się ). Ten ból kolan jest chyba dalszym postępem moich zwyrodnień kręgosłupa?
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-05-19 02:09
Ból kolan jest spowodowany zwykłym przeciążeniem. Możliwe, że doszło do jakiegoś mikrourazu, który w trakcie kolejnych ćwiczeń się pogłębiał - to już wyjdzie w badaniu ortopedy (zginanie, prostowanie, skręcanie i dotykanie kolana). Nie bardzo rozumiem, co miałeś na myśli pisząc "kreci coś w kolanach"? Chodzi o ból? O uczucie, że masz coś w środku?
napisał/a: kwiatuszek35 2011-05-19 20:04
Wytłumaczy mi ktoś opis mojego RTG Zmiany zwyrodnieniowe obu stawów kolanowych ze zwężeniem szpar stawów udowo- piszczelowych i udowo- rzepkowych z drobnymi wyciągnięciami kostnymi na krawędziach powierzchni stawowych kłykci piszczelowych,udowych i rzepek w tych stawach Czy to coś złego? Chciała bym jeszcze dodać ze nie mam nawet kiedy iść z tym wynikiem do lekarza a kolano bardzo boli i robi się tak jakby dołek na nim Na chorobowe iść nie mogę Urlopu parę dni zostało Czy ten wynik jest zły? Czy możne być i mogę poczekać.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-05-20 01:17
WItaj kwiatuszek, a ile masz lat? Czy ból dotyczy tylko jednego kolana? Czy doznałaś urazu? Czy ból pojawia się trakcie ruchu, czy jest cały czas? Czy jakaś pozycja łagodzi ból?
napisał/a: kwiatuszek35 2011-05-20 16:13
Witaj Mam38l nie miałam żadnego urazu to kolano boli najbardziej tzn ból jest stały ale da się wytrzymać silniejszy jest gdy nią ruszam coś strzela w kolanie mam trudności z wchodzeniem na schody czyli przy zginaniu najwygodniejsza pozycja dla mnie stojąca A tak w ogóle to noga boli tak jakby od biodra w dół a najbardziej to kolano Wspomnę tylko ze mam drętwienie rak tzn palce tak jakby mi je ktoś łamał puchną ostatnio brałam blokadę na bark i pomogło niestety na kolano nie pomogła jeszcze silniejszy ból miałam po blokadzie ale wtedy doktor jeszcze nie widziała rtg i do tej pory go nie widziała gdyż jak pisałam nie mam jak iść do niej a jeszcze gdy dotknę czasami tego kolana jest ono jakby gorące
Napiszesz mi co znaczy to moje rtg co to możne być? Dziękuje ze odpisałeś na mojego posta zaskoczyłeś mnie bo myślałam ze zostanie on bez odpowiedzi Dziekuje