ból kolan

napisał/a: ninona77 2007-09-26 11:40
BŁAGAM O POMOC. Mam 19 lat,od 5-6 roku życia towarzyszy mi ból kolan. Ponieważ byłam jeszcze dzieckiem,lekarze uznali,ze bol,który odczuwam jest ,,efektem ubocznym” dorastania. Nie bralam zadnych tabletek,jedyne co mi pomagało,to była ciepla kąpiel. Pocztkowo ból pojawiał się,gdy było zimno,jednak nie zawsze tak było,czasami kolana bolały bez powodu. Kiedy miałam 11-12 lat,bol z kolan zacząl się rozchodzic na kosc piszczelowa i strzalkowa. Pamiętam,ze charakteryzowałam go jako rurę włóżoną w moja noge z bardzo zimnym,przeszywającym powietrzem. Kiedyś myślałam,ze ból,który odczuwałam jest nie do wytrzymania,myliłam się…… Od zimy 2007 roku,wiem czym jest ból,ale taki,który sprawia,ze nie chce się życ. Ból rozszerzył swój zasieg na ręce…. Barki,łokcie i kosci ramieniowa,łokciowa i promieniową. Zdjęcia rentgenowskie nigdy niczego nie wykazaly, OB. Też zawsze było dobre,choc ostatnio było troche podwyższone. Badania reumatologiczne,Aso,na osteoporoze,a nawet borelioze również nie wskazały przyczny mojego cierpienia,w świetle nich jestem zdrowa. Mój ortopeda odkrył płyn w moich kolanach,dlatego zrobił mi po 5 zastrzyków w kolano,mialy one doprowadzic do wchłonięcia tegoż płynu i zmniejszenia tarcia,a w konsekwencji znikniecia bólu. Ból nie zniknął,w ostatnich tygodniach objął także kość udowa,także gdy siedze długo w jednej pozycji zaczyna mnie bolec cala noga. Nie mogę za dużo chodzić,bo pojawia się bol,który promieniuje z kolan na cala noge,nie mogę biegac,ćwiczyć,tanczyc. Odkąd pamiętam ból pojawia się okresowo,raz zimą,inny razem latem lub jesienią,ale od 5-6 miesiecy towarzyszy mi codziennie…dzisiaj boli tak,ze mogę wyjsc z koleżanka,a jutro tak,ze nie mogę ruszyc noga. Mam już za soba tyle nieprzespanych nocy,łez,błagam o pomoc… Najważniejsze,to odkryc co mi jest,bo wtedy będzie można mi ulżyc w bólu,a może nawet mnie wyleczyc. Dlatego proszę,jeśli ktokolwiek dostrzega w tym co napisałam symptomy jakiejs choroby,niech napisze na mój adres: ninona77@interia.pl . Ewelina
napisał/a: Peter 2007-09-26 11:51
Jakie to były badania reumatologiczne?, czy coś więcej niż czynnik reumatoidalny ?
Z opisu mogę podejrzewać, ze to choroba reumatyczna o podłożu autoimmunologicznym.
Czy miałaś kiedykolwiek częste anginy lub zapalenia gardła?
napisał/a: ninona77 2007-09-26 14:07
Angine mialam 1 w zyciu,w lipcu tego roku,a jesli chodzi o gardlo ,to co najmniej 2 razy w roku mam z nim problemy. Przegladm wyniki moich badan, wiem ze milam w maju robione badania pod wzgledem schorzen reumatycznych,ale nie wiem jakie dokladnie to byly,dlatego wypisze wyniki. białko crp
napisał/a: Peter 2007-09-26 14:31
Proponuję następujące badania:
1. Wymaz z gardła i nosa na posiew bakteriologiczny - czy nie ma obecności gronkowca lub paciorkowca, bo od niego mogą być te problemy
2. Szczegółowe badanie w kierunku rzs - tzw. aCCP (lekarz reumatolog powinien wiedzieć, o co chodzi). Z tym, że niech wskaże laboratorium, które wykonuje to badanie, bo jak sądzę w Twojej miejscowości takiego badania raczej nie robią. To dość nowoczesne, dokładne badanie, nieliczne laboratoria to robią, ale w Twoim przypadku konieczne.
Po uzyskaniu wyników możesz się ze mną skontaktować, na forum lub przez PW (w profilu).
napisał/a: ninona77 2007-09-26 23:37
dziekuje,odezwe sie gdy zrobie badania.
napisał/a: Olichwerka 2016-09-03 16:20
Witam. Mam problem z synem z Polakami. Na początku podejrzewali że to pole wzrostowe. Niestety jednak zostało to wykluczone. syn ma 5 lat i bolą go kolana. Bardziej prawe. Sam źródeł rzepki. Ból często jest wieczorami, a nawet syn budzi się ze strasznym bólem. Aż się trzęsie z bólu. Zauważyłam ze zdarza się go najczęściej po dłuższym pobycie na dworze, jazda na rowerze równa się w 100% z nocnym krzykiem. Byliśmy u lekarza rehabilitacji nic, u reumatologia po usg i rtg nic. Jakie badania robić. Już nie wiem jak mu pomóc. Przecież to nie jest normalne żeby dziecko po calodziennej zabawie na dworze w nocy tak cierpialo. Błagam doradzcie