Ból kolan przy zgięciu

napisał/a: zygmunt94 2008-11-10 00:25
Mam ból kolan przy każdym zgieciu ale tylko kiedy obciążam kolano czyli klęcze czy robie jakieś ćwiczenia. Ten ból nie ustepuje już przez pare lat a myślałem ze to nic poważnego lecz teraz zaczeło mi to bardzo przeszkadzać ponieważ cwicze sztuki walki i przy każdym klękaniu ból kolan jest niesamowity. Prosze o pomoc lub wyjaśnienie przyczyny i jak temu zapobiec. Z góry dziekuje
napisał/a: dimedicus 2008-11-10 13:59
W tym przypadku wymienione objawy powstały z mikrourazów i przeciążeń,w konsekwencji najprawdopodobniej do stanu zapalnego i mogło dojść do zmian zwyrodnieniowych(należy wykonać zdjęcie RTG i badanie USG ,nie tylko nogi,ale i kręgosłupa))Na dziś proszę zastosować glukozaminę,żele(typu;Fastum żęl,Ketoprom żel,Veral żel)Dostępne bez recepty.Również leki doustne niesterydowe(w kontakcie z lekarzem)Kiedy minie stan zapalny można wdrożyć rehabilitacje(gimnastyka kolana)również fizykoterapię.Również na zlecenie lekarza.Wniosek wizyta u lekarz ortopedy .Na dziś przerwać uprawianie sportu.Pozdrawiam.
napisał/a: NimfaBlotna 2008-11-10 20:36
zygmunt94 napisal(a):Mam ból kolan przy każdym zgieciu ale tylko kiedy obciążam kolano czyli klęcze czy robie jakieś ćwiczenia. Ten ból nie ustepuje już przez pare lat a myślałem ze to nic poważnego lecz teraz zaczeło mi to bardzo przeszkadzać ponieważ cwicze sztuki walki i przy każdym klękaniu ból kolan jest niesamowity. Prosze o pomoc lub wyjaśnienie przyczyny i jak temu zapobiec. Z góry dziekuje


a tak z ciekawosci - ile masz lat? i w ktorym miejscu kolana czujesz bol? I dotyczy on jednego, czy obu kolan?
napisał/a: zygmunt94 2008-11-11 19:25
boli w obu i to jest już przez pare lat
napisał/a: NimfaBlotna 2008-11-12 00:41
ale nie odpowiedziales na pytanie do konca. Ile masz lat? Po nicku mozna sadzic, ze albo 14, albo 94.
Jak jestes raczej mlody, to zmiany zwyrodnieniowe sa raczej rzadkie i mozna obstawiac bardziej jakas dysfunkcje biomechaniczna, szczegolnie w obrebie rzepki.
Pewnie RTG, jak juz ktos wczesniej zauwazyl, rzuci troche swiatla.
napisał/a: zygmunt94 2008-11-12 18:04
no mam 14 ale uprawiam bardzo duzo sportu
napisał/a: dimedicus 2008-11-12 18:18
Czyli to będzie,jak koleżanka opisała wyżej.Na przyszłośc, należy zaznaczać w pytaniach ,wiek,my nie wiemy kto zadaje pytanie,zakładamy,że jest ,to osoba dorosła.Pozdrawiam.
napisał/a: zygmunt94 2008-11-12 20:33
to co mam zrobić??
napisał/a: dimedicus 2008-11-12 20:55
Należy udać się do lekarza jako niepełnoletni z rodzicami.
napisał/a: zygmunt94 2008-11-14 00:00
nie chce mi sie za bardzo bo przez pare lat zdazylem sie przyzwyczaic ale nap po to zeby sie dowiedziec dlaczego takie cos nastapilo. Dziekuje pozdrawiam
napisał/a: kathie5 2009-08-10 04:57
hej
ja mam podobny problem tylko ze u mnie zaczelo sie jakos po ciazy.. urodzilam dziecko 7 mies temu, przedtem bylam zawsze aktywna ,szczegolnie duzo jezdzilam na rowerze . jak urodzilam dziecko, jakos po 2 miesiacach zaczely mnie bolec kolana przy zginaniu, jak kucalam i jak wstawalam. myslalam ze po prostu musze sie po ciazy rozruszac wiec zaczelam biegac, kupilam specjalne buty do tego przeznaczone by nic nie naciagnac... i tylko gorzej. teraz bola mnie kazdego dnia. a dodam ze w ciazy duzo nie przytylam i po ciazy tez nie mam zadnej nadwagi, chilowo mialam niedowage ale obecnie jest w normie. nie przeciazam za bardzo stawow wiec nie mam pojecia czym to moze byc spowodowane. bol umiejscowiony jest nad rzepka. jak dotykam reka, tzn sciskam to miejsce to czuje jakbym miala po prostu wielki zakwas..
dziekuje za kazda odpowiedz
napisał/a: Sylwusia1992 2010-11-08 13:20
Mam podobny problem choc zarazem troche sie rozniacy. Moje lewe kolano ok 5 razy dziennie "blokuje sie" moge chodzic lecz jest mi poprostu z tym nie wygodnie. Aby wszystko wróciło do normy musze wygiąc stojac na oby nogach prosta w kolanie noge ku tyłowi . czynnosc musze powtorzyc tyle razy az nie uslysze strzelenia. Nie wiem czym moze byc to spowodowane. Prosze o pomoc :(