Ból kolan OB norma CRP norma ANA1 Norma

napisał/a: Crow_06 2012-04-22 18:45
Witam od około 4 lat cierpię na chroniczne bóle stawów tj. Staw kolanowy, Brak obrzęku, lekkie zaczerwienienie, Ból stały pomimo przyjmowania leków (Sulfasalazynę + masę przeciwbólowych), smarowania butapirazolem / okładów, ból utrzymuje się. Mam zmniejszoną ruchomość ze względu na ból. + Częste napady stanów zapalnych z wysiękiem na ramiona uniemożliwiające ruszanie całą ręką. Spuchnięte lekko paliczki. Morfologia w normie pomimo lekkiej leukpoenii wywołanej zażywaniem sulfasalazyny (biorę do tego Kwas foliowy)
OB norma
Crp norma
W-R ujemny
ANA1 ujemny
LATEX ujemny
aCCP ujemny
Wszystkie badania mam ujemne bądź w normie.
Proszę o wszelakie propozycję.
(Jeśli znalazłby się na tym forum Konkretny reumatolog ( 5 nie pomogło) Proszę o kontakt Korab092@gmail.com)
Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: Peter 2012-04-24 12:39
Do tego nie jest potrzebny reumatolog. Proszę podać wiek, płeć i okoliczności w jakich nastąpiło pierwsze zachorowanie (ból kolan). Czy często pan/pani choruje na popularne infekcje, czy są inne dolegliwości ze strony innych układów (ukł. moczowy, pokarmowy, płciowy, oddechowy, krwionośny?) Sulfasalazyna nie będzie tutaj miała zastosowania, przynosi więcej szkody niż pożytku. Można napisać do mnie na PM, jeśli pytania są zbyt krępujące.
napisał/a: Crow_06 2012-04-24 22:42
Więc zaczęło się około 4 lat temu, mam 20lat rzadko choruję na infekcję, nie mam problemów z ukł. moczowym, pokarmowym, płciowym, oddechowym, (Krwionośny to, mam cały czas zimne stopy, mimo skarpetek itp. Okoliczności:
Bez urazu pewnego dnia mnie zaczęło boleć lewe kolano, późnej stopniowo się zwiększało, później prawe. Plecy bolały miałem zdiagnozowaną Dyskopatię, skoliozę L1-L4bodajże, po rehabilitacji się uspokoiło.
Pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2012-04-25 09:23
Można wstępnie przyjąć, że masz młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, które pojawiło się w wieku 16 lat. Proponuję:
Podstawową kurację polegającą na zastrzykach Zeel T w ilości 1 amp. co 2 dni przez 2 tyg, potem co 3 dni przez następne 3 tyg. Do tego Lyprinol początkowo przez 2 tyg. 2 razy 2 kapsułki, potem 2 razy 1 kapsułka. Po zastrzykach przejść na Zeel T w tabletkach 3x1. Zweryfikować dietę, ograniczyć mięso czerwone, alkohol, a zwiększyć w pożywienie jak najbardziej naturalne i jak najmniej przetworzone.
Takie leczenie pozwoli Ci odrzucić całą tą zbędą chemię na dodatek mało skuteczną.
napisał/a: Crow_06 2012-04-25 11:08
Czy w przypadku MZS nie powinienem mieć stanu zapalnego lub wysięku w kolanach? którego nie mam. Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów miałem zdiagnozowane, miałem leki, i zastrzyki, Później miałem odczynowe zapalenie stawów, później seronegatywne zapalenie stawów. Cały czas mam leki, zastrzyki, witaminy, itp. Co kolejny lekarz mnie leczy, to wyklucza diagnozę poprzedniego nie dając następnej.
Pozdrawiam,
napisał/a: Peter 2012-04-25 13:25
Na pełny obraz stanu zapalnego owszem składa się: obrzęk, zaczerwienienie, ból. Ale wielokrotnie pisałem, że medycyna to nie matematyka. Dla mnie napisane przez Ciebie zaczerwienienie i ból jest wystarczającym symptomem do podejrzewania zapalenia. Na jakim tle, to nie jest do ustalenia, bo wyniki badań tego nie wykazują. Tak jest w przebiegu wielu jednostek chorobowych tła reumatycznego. I nie ma tutaj istotnego znaczenia, czy będzie to MIZS, ReA, czy jeszcze co innego. Chodzi o właściwe i skuteczne leczenie. Właściwe, mam na myśli skuteczne i jak najmniej szkodliwe biorąc pod uwagę twój wiek. Poza tym w przebiegu wielu chorób reumatycznych nie ma standardowego obrazu choroby dla danej jednostki chorobowej. Leczenie wielu schorzeń reumatycznych jest podobne, tak więc diagnostyka w wielu przypadkach jest tylko sztuką dla sztuki (póki co, bo medycyna w tym kierunku ma jeszcze wiele do zrobienia). Zaproponowane przez mnie leczenie jest tym właściwym wg. mojej wiedzy i doświadczenia i skutecznym w przebiegu wielu chorób reumatycznych. Twoja decyzja, czy zechcesz z niego skorzystać.
Dodam tylko jeszcze, że ja w stosunku do poprzednich lekarzy niczego nie wykluczam. I sądzę, że leczenia podobnego do tego, co napisałem nie miałeś. Mogę to stwierdzić na ponad 90 % ;)