Ból kolan co pewien czas.

napisał/a: krakow2000 2014-03-25 17:25
Witam
Na wstępie powiem iż mam tak od lat. Kolana często w zimie mnie bolały. Nie tak abym nie chodził czy coś... po prostu bolały. Nie muszę brać nic przeciwbólowego bo nie jest to mocny ból. Niekiedy trafiało się iż bolały mnie w ciągu roku ale nie wiadomo kiedy zaczną boleć. Czy to od zmiany pogody, zawiania czy czegoś innego. Czy to zima, jesień, wiosna, lato nie ma znaczenia... niekiedy boli. Ostatnio bolały w lecie jakoś w któryś tam dzień.
Od prawie pół roku biegam i przez zimę nic mnie nie bolało (była ta zima jaka była, bardziej jesienna pogoda). Ostatnio zmieniłem sposób biegania i zaczęły mnie boleć łydki (wiem iż przez to, że zmieniłem styl biegania, jeden dzień po czym wróciłem do starej metody) ale dzisiaj np. zaczęły mnie boleć kolana. Myślałem iż to od biegania ale do tej pory NIGDY nie miałem po bieganiu nawet intensywnym przez kilka dni żadnych bóli. Kilka lat temu lekarz rodzinny skierował mnie do ortopedy. Ten na prześwietlenie. Zbadał mnie, zobaczył zdjęcie i powiedział iż to pewnie bóle reumatyczne. Ale nie są częste a do tego bóle reumatyczne (tak przynajmniej słyszałem) są mocne i często trzeba brać przeciwbólowe albo nawet chodzić nie można a u mnie NIC takiego nie ma miejsca. Dodatkowo dzisiaj biegałem, chodziłem (zakupy, rodzina i takie tam) i nawet nie bolały. Niestety jak się położę i chwile poleżę to trochu bolą (tudzież siedzę na 4 literach).
Nie wiem co to może być. Ostatnio gdzieś w necie wyczytałem iż jeden, drugi, trzeci z problemami z kolanem brał suplement diety na takie problemy (Proenzi comfort bodaj) i też o tym myślałem ale bardziej mnie martwią te bóle kolana.
napisał/a: ~Anonymous 2014-03-25 20:25
Same suplementy bez wiedzy w jakim kierunku się leczyć czy wspomagać powinny być poprzedzone badaniami. Powinieneś odwiedzić reumatologa. Czy robiłeś kiedyś badanie RF-czynnik reumatoidalny? Pozdrawiam.
napisał/a: krakow2000 2014-03-26 11:32
Nigdy takiego badania nie robiłem... zaraz zapytam wujka google co to jest :)
napisał/a: Andzrej 2014-03-26 21:07
Ból reumatyczny zmniejsza zimny okład.
Reumatologów należy unikać, zawsze przepisują chemię przeciwbólową po której są problemy większe niż ten ból.
napisał/a: ~Anonymous 2014-03-27 07:29
Andzrej napisal(a):Ból reumatyczny zmniejsza zimny okład.
Reumatologów należy unikać, zawsze przepisują chemię przeciwbólową po której są problemy większe niż ten ból.

Badania trzeba zrobić by wiedzieć z czym mamy do czynienia bo same bóle nie muszą oznaczać reumatyzmu ale inne choroby. Pozdrawiam.