Ból kciuka

napisał/a: davids00 2011-10-26 19:26
Witam mam otóż taki problem . Od 10 września ( byłem wtedy na dożynkach :] ) boli mnie kciuk. Pamiętam, ( jak to na takich imprezach było małe zamieszanie ) zdejmowałem kolesia z kumpla w celu rozdzielenia i może wtedy jakoś się szarpnął i to może być powód, no ale do rzeczy. Przy zginaniu nie czuje już takiego bólu jak na początku ale czuje tak jak by nacisk na tej chrząstce < umieszczę tutaj link do zdjęcia kciuka i zaznaczonej na nim kostce o której tutaj piszę ( http://imageshack.us/photo/my-images/715/beztytuufar.png/ ) > i niewielki nie przeszkadzający w niczym ból. Jednak jeśli coś robię np. rąbie drzewo to kciuk boli takim jak by przeszywającym bólem a gdy np nie dawno szarpałem się na wf tak dla żartów z kolegą to nie powiem jak jakoś zahaczyłem tym kciukiem to bolało. I jak zginam ten palec to widzę , że ta chrząstka w prawym kciuku ( to ten bolący) jest trochę inna. Ogólnie to nie widzę żadnej opuchlizny ani sinych zabarwień.U lekarza nie byłem bo sądziłem, że za duże to uszkodzenie nie jest więc nie ma co iść.
Może ktoś tutaj będzie wiedział mniej więcej co to za uszkodzenie może być.
Z góry wielkie dzięki za pomoc :)
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-10-31 18:36
Najpewniej doszło do niewielkiego zwichnięcia w stawie śródręczno-paliczkowym kciuka. Skoro nie było obrzęku ani zasinienia, nie ma potrzeby iść do lekarza. Możesz kupić sobie ortezę (usztywnienie) na kciuk, ew.obwiązywać sobie bandażem ( ale o to już lepiej spytać się kogoś doświadczonego).
napisał/a: davids00 2011-11-04 16:50
Jeśli ta opaska pomogła by to kupie z pewnością. Ale tak jak pisałem da się z tym żyć ;) tylko, że przy niektórych czynnościach ból przeszkadza np ostatnio przy odkręcaniu słoika ;] ale cóż life is brutal ^^ jak to mówią