Ból karku i barku. Przewianie? Antybiotyk?

napisał/a: diaboliques 2010-03-10 12:41
Witam
Od wczoraj mam problem ze zdrowiem i będę wdzieczna za każdą pomoc.
Zdaje się, że mnie przewiało i teraz niesamowicie boli mnie szyja i lewy bark- ból jest nie do zniesienie, nie moge chodzić, w nocy budził mnie ból. Przyklejam plastry rozgrzewające i lykam apap, ale to niewiele pomaga.
Czy jest jakiś sposób, by mi przeszło? Nadmienie, że pół roku temu miałam taką samą sytuację i trwało to aż 3 tyg.!
Nie byłam u lekarza, bo nie mam ubezpieczenia- poszłabym prywatnie, ale wiem, jak to z Nimi jest- zapłacę za wizytę 120 zł, żeby Lekarz posłał mnie na kilka badań, za które też muszę zapłacić, a potem wysłał do kolegi specjalisty.
Moje pytanie brzmi- czy na moje dolegliwości przepisywane są antybiotyki? I czy aby je dostać muszę pójść do Internisy, czy do jakiegoś specjalisy (chciałąbym uniknąć wizyt u kilku lekarzy).

Z góry dziękuję za pomoc
napisał/a: kwiatek1981 2010-03-10 23:12
a oprócz tych bóli masz jeszcze jakieś inne objawy, ból gardło, gorączka itp

co do stosowania antybiotyku to możesz go dostać po konsultacji z lekarzem rodzinnym który stwierdzi infekcje bakteryjną jednak jeżeli jest to zwykłe przekiwanie antybiotyk na pewno nic nie pomoże a raczej leki przeciwzapalne które też powinien przepisać lekarz.
napisał/a: terka33 2010-03-14 09:11
Założycielka watku nic się nie odzywa czy jest lepiej??
No rzeczywiście jak bez lekarza chcesz wyleczyc tę dolegliwość to tylko grzac smarować mąsciami rozgrzewającymi a jest ich cała masa i plastry też sa pomocne..
Jak bóle miną to postaraj sie zadbac o kregosłup dużo trzeba cwiczyć i starac się o prawidłowa postawę przy siedzeniu chodzeniu ciepło się ubierać(nie bagatelizuj skoro powraca).
Może zrób sobie prześwietlenie kregosłupa prywatnie nie jest chyba tak drogo, a już bedziesz wiedzieć w jakim stanie jest kregosłup.
Pozdrawiam:))