ból jednego kolana przy długotrwałym zgięciu

napisał/a: malwyna1 2011-02-15 17:57
Witam.
Odczuwam dotkliwy ból lewego kolana. Ból objawia się przy wstawaniu (nie jest aż tak mocny) i, gdy siedzę dłużej przy komputerze na krześle biurowym i kolano jest długo zgięte. Wtedy ból jest bardzo mocny, muszę wstać i rozprostować nogę - trwa ok 10sek i przechodzi. Ból jest z przodu kolana - nie z tyłu. Jeśli to ma jakieś znaczenie to jestem młoda - mam 19lat. Nie walnęłam się w te kolano - jedyne wytłumaczenie jakie przychodzi mi do głowy to to, że od 1stycznia jeżdżę codziennie 30 minut na rowerze stacjonarnym i może coś mi się naciągnęło? W każdym razie nie jeżdżę już od ponad tygodnia i ból nie przeszedł, więc nie wiem, czy to coś poważnego, czy po prostu coś naciągnęłam?
napisał/a: paaulinaa12 2011-02-18 16:38
nie ma może wody w tym kolanie? Bo ja mam to samo (tylko od jakiś 2 lat) i po zrobieniu punkcji jest dużo lepiej. Okazało się, że mam stany zapalne, a oprócz tego podejrzenie młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów. Jeśli ten ból przy zgięciu trwa już dość długo najlepiej byłoby iść do lekarza. Wydaje mi się, że najpierw do ortopedy, jeśli coś zaobserwuje pewnie zleci rtg, MR bądź USG. Może też dać skierowanie do reumatologa.
Ale nie jestem ekspertem, więc nie wiem co dokładnie może się dziać ; ) piszę tylko co mi wykryto, a mam identyczny problem ; )