Ból JĄDER

napisał/a: fabio666 2007-10-28 17:51
Witam wszystkich.Mój problem to ból jąder ból przypomina uciska na jądra.Problem ten zaczoł sie ok 3 miesiecy temu z niewiadomoge dla mnie powodu.Z każdym dniem ból sie nasilał gdy osiagnoł swój szczytowy poziom objawiał sie fazowo tzn, raz ucisk był większy a raz mniejszy.Byłem z tym problemem juz u urologa który przyjoł mnie po 5 godzinach ;/ powiedziałem mu że ok 1.5 roku temu miałem styczność ze sterydami anaboliczymi taki jak metanabol,omnadren 250 ,testosteron prolongatum, wtedy lekarz zmienił nastawienie do mnie stał sie nie miły i pryskliwy zlekcewarzył mnie i powiedział że to są zaburzenia hormonalne i że samo przejdzie.Od wzyty mineło 2,5 miesiąca ból zmalał ale nie znikł całkowicie pojawiał sie po stosunku z moją partnerka i gdy dotykałem lekko jąder.Ok 2 tygodni temu zaczołem jeść odżywke którą jadłem niedługo potym jak zczoł sie mój problem odżywka ta to kre-alkalyn 2500 olipmu bardzo silne stężenie kreatyny jak na polskie dopuszczalne normy i musze powiedzieć że ból sie na silił.Wiem od znajomego lekarza rodzinnego że kreatyne ma duży wpływ na układ moczowy.Czy odżywka może być przyczyną mojej dolegliwości??Do jakiego specjalisty mam sie udać??Jakie badania musze zrobić żeby wiedzieć co mi dokładnie dolega i jak temu zaradzić??Pozdrawiam wszystkich którzy zechcą udzielić porady mój wiek to 18 lat 110kg 192 cm wzrostu POZDRAWIAM
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-10-29 11:26
A miałeś robione USG jąder?
napisał/a: fabio666 2007-10-29 15:17
Nie miałem robionego USG.Tak jak pisałem wcześniej byłem u pseudo lekarz(urologa) który powiedział że to z czasem minie ale jakoś ból nie ustaje.Nie wiem do jakiego specjalisty sie udać czy urologa czy endokrynologa.Znajomy lekarz powiedział mi że to że miałem kontakt ze sterydami nie ma na to większego wpływu żeby zaszły duże zmiany musiałbym to kilka lat koksować i pozatym ból pojawił sie po 1,5 roku od ostatniej kuracji.Mi sie wydaje że to może byc wina tej odżywki bo to jest dość mocna kreatyny i ból nasilił sie jak ostatnio ją jadłem,więc ją odstawiłem.
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-10-29 15:53
Ja bym raczej nie wiązał odżywki z bólem jąder. Jeszcze do niedawna dość mocno interesowałem się kulturystyką i raczej nie słyszałem o podobnym przypadku. Musisz iść do urologa, ale do takiego gabinetu gdzie mają USG! Ból jąder może być spowodowany np. żylakami powrózka nasiennego, a to jest bardzo groźne. Uważam, że powinneś iść jak najszybciej do lekarza (szykuj 100 zł, bo to mniej więcej tyle kosztuje, a na NFZ czeka się nawet pół roku).
Pozdrawiam
napisał/a: fabio666 2007-10-30 09:34
Ja wiąże ból z odżywką a to z tego względu że zanim 2 raz wziołem odżywke ból był naprawde minimalny odczuwalny najbardziej po stostunku z partnerka.Ale gdy zjadłem 30 kaps tej odżywki odnowiło sie silne kłucie;/Kreatyna jest wydalana z moczem i może powodowoać kamienie na nerkach to jest udowodnione naukowo.Ide w tym tygodniu na USG.Myślicie że to badanie wykaże mój problem czy sa jeszcze inne badania jakie mógłbym zrobić.POZDRAWIAM
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-10-30 10:06
Wszysko ok. ale nawet jak kruszą się kamienie w nerkach to raczej jest problem z oddawaniem moczu i jest ból podczas tego. Ale NIE BOLĄ OD TEGO JĄDRA!!! Idż najpierw do urologa!!!
Pozdrawiam
napisał/a: fabio666 2007-10-30 22:34
Czemu na mnie krzyczysz:D ??Ja sie nie znam snuje przypuszczenia tylko zakładam wiele opcji ide do lekarza kolejny raz;/ POZDRAWIAM
napisał/a: kuba-nowak1 2009-03-02 16:02
Witam, mój problem zdaję się być podobny...
Kiedyś zażywałem kreatynę + witaminę A (beta karoten) .
Pierwsze bóle jądra (lewe) miały związek z zażywaniem WIT.A po zażyciu ból się nasilał więc odstawiłem WIT. I KREATYNĘ .
Po wypiciu dużej ilości płynów (woda, piwo ) zdawało się jak gdyby przechodzić. Ale nie zawsze miałem czas na picie dużej ilości płynów.
Teraz nic nie zażywam lecz zdarza mi się pić ( COCA COLA , RED BUL etc.) napoje dodające energii ,
ból (lekki ból) zdecydowanie nasila się i daje to do zrozumienia że powód jest jasny.

Byłem u lekarza który który porostu bez jakiegokolwiek poszanowania i zwrócenia uwagi na fakt powiedział że nic Panu nie jest i (jak zwykle przepisał receptę [coś na rozkurczenie ] )

Po wizycie u lekarza postanowiłem zrobić USG jąder, (nie uwidoczniono żadnych splotów żylnych etc.).

Po kilku miesiącach wyjechałem do Niemiec do pracy, owy dyskomfort (raz zupełnie nieodczuwalny a raz dający o sobie znać )
sprawiał że byłem zaniepokojony swoim stanem i chciałem wiedzieć co jest problemem .

UDAŁEM SIĘ DO NIEMIECKIEGO LEKARZA ( prywatnie) oczywiście pełen luksus, wszystko na miejscu zrobione,
(badanie moczu, usg, + usg -zaawansowane [ wprowadzenie do organizmu płynu(płyn widzi usg) który wypełnia drogi moczowe ]
Lekarz stwierdził że jest to kamień nerkowy (pokazał na zdjęciu USG zaawansowane gdzie tkwi problem)
Rzeczywiste jeden kanał ( prowadzący do lewego jądra był zatorowany
na tej podstawie stwierdził że jest to kamień ,
ZALECIŁ PICIE DUŻEJ ILOŚCI PŁYNÓW i częste skakanie na pietach by kamień się rozbijał.

To tyle ze strony lekarza.

OD OKOŁO ROKU STARAM SIĘ PIĆ DUŻE ILOŚCI PŁYNÓW (piwo również) i nadal ból (raz jest przez 1-2 dni ) a raz przez kilka tygodni spokój.


DODAM ŻE OPRÓCZ JĄDRA bolała mnie lewa część brzucha (trochę ponad pępkiem ) i lekarz stwierdził że zator w przewodzie moczowym (blokujący przepływ ) sprawia więcej pracy dla nerek i je męczy .

DZIĘKUJE ZA PRZECZYTANIE TEGO CO NAPISAŁEM MAM NADZIEJE ŻE KTOŚ PRZECZYTA TO CO NAPISZE I MOŻE SIĘ W CZYMŚ PRZYDAĆ MOJA NOTKA.
PROSIŁ BYM RÓWNIEŻ O JAKIEŚ KOMENTARZE lub doradzenie czy powinienem podjąć dalsze działania związane z lekarzem.
napisał/a: arnold11 2009-09-12 17:04
Witam wszystkich mój problem a bulem jąder ciągnie sie juz jakieś 12 lat teraz wiem ze wszystko zaczeło się od zazycia onadrenu i metanabolu wszystko z powodu siłowni . Z początku nie wiedziałemco jest przyczyna chodziłem dom róznych specjalistów którzy przepisywali leki które nic nie dawały defakto chyba liczyli za kase z kolejnej wizyty. Po paru latach trafiłem w krakowie wkońcu do lekarza który zaroponował mi naświetlanie jąder światłem coś w rodzaju lampy bioptron tylko inne użadzenie jakieś bardziej fachowe .Po parunastu naswietlaniachto znaczy podwójnej seri muszę powiedzieć ze naprawde pomogło i był spokuj na jakieś 3 lata potem powróciłe i zabieg powtórzyłem i miałem spokuj nakolejne 3 lata.teraz mnie znowu coś pobolewaja ale wyczytałem tu ze po kreatynie tak moze być .=Stwierdzam fakt ze mój problem jest od 2 miesięcy od kiedy ją zażywam i własnie ja odstawiłem czekam na poprawę efetów mam nadzieje ze przejdzie jak nie pewnie znowu naśwetlanie ale zobaczymy.Arnold1
napisał/a: PERGOLESI 2009-10-09 19:40
Witam.
Dołączam się do tematu. Ja również odczuwam ból, który przypomina "ciążenie" jąder. Ból odczuwalny jest szczególnie po dłuższej abstynencji seksualnej. Zauważyłem, że mija po stosunku, przynajmniej jest mniejszy. Dość logicznie można to połączyć, ale wolę spytać fachowców. Czy to może mieć związek z nadmiarem nasienia?
Pozdrawiam
napisał/a: Stefenn 2009-10-09 21:31
Ja podzielę sie swoimi doswiadczeniami z bólem prawego jadra.Nie jest to ciążenie ale jakby ucisk na jadro ,jakby dretwienie,jakby z uczuciem wypychania tego jądra od wnętrza brzucha do zewnątrz tak nawet że jadro wyprzedza prącie.Jest nadwrażliwe nawet na krople wody pod prysznicem ,obijane jest komórka w kieszeni kuritki lub marynarki,kluczykami itp.Usg wykonane kilka m-c wykazało przewlekłe zapalenie nadjądrza,Dostałem antybiotyk, tak jakby pomogło czasowo ograniczyła sie nadwrażliwość,udziłem sie że przejdzie ale widzę że wraca wraz czasem.Wybieram sie na kolejne usg tym razem deplerowskie.Moje pytanie czy robić posiew nasienia lub inne badania i jakie?
napisał/a: bartosik166 2011-02-26 00:44
Witam

nie znalazlem odpowiedzi na ten temat wiec jesli bylo juz gdzies o tym to bardzo przepraszam ale chcialbym odpowiedzi
wiec tak mam 19 lat od malego zaczolem sie masturbowac teraz juz nie tak czesto i staram sie tego wogle nie robic ale
czasem jest to silniejsze odemnie zauwarzylem ze przez dlugie masturbacje sa problemy nie wiem czy to dokladnie z tego
ale domyslam sie ze jednak tak czasem mam tak ze podczasz orgazmu piecze mnie i zadko kiedy ale tak pulsuje mam takie jak by ucisk na jadrze
prawym czasem i lewe tez ale to zadko
mam takie letkie bule w jadrach kiedy dotykam to nie dopiero jak letko scisne to boli nie bylem u lekarza i nigdzie w sumie to boje sie
isc do lekarza i sie dowiedziec wstydze sie tez w sumie nie piecze mnie gdy sikam albo cos takiego tylko czasem przy orgazmie piecze
pierwszym razem potem przestaje i mam takie bule jader mam partnerke i staramy sie o dziecko nie weim czy nie zaszkodzi to i czy bede mugl
po stosunku jak sikam to przy koncu jest takie dziwne odczucie takie podniecenie szukam odpowiedzi co moze mi dolegac jak znacie jakies podobne przypadki albo ktos ma tak podobnie i czy moze to wplynac na moja plodnosc jakie badania musze zrobić żeby wiedzieć co mi dokładnie dolega i jak temu zaradzić?? bardzo prosil bym o odpowiedz bardzo dziekuje!