ból i strzelanie w kolanie

napisał/a: rozwiazmitrampka 2011-02-05 11:19
Od jakis 2 miesiecy przy przysiadach strzela mi prawe kolano. Kiedys tak strasznie strzelilo i glosno i bol byl taki, ze nie moglam ruszyc noga. Teraz jakos od tygodnia boli mnie ta noga ale pod kolanem. Bol jest przy wstaniu z krzesla, rano z lozka. glownie jak ja cala prostuje. Co to moze byc? Mam 15 lat!
napisał/a: ulna 2011-02-05 15:32
a w którym miejscu strzela w tym kolanie bardziej po boku, czy może jest to rzepka?? Dzieje się tak tylko przy prostowaniu??
napisał/a: rozwiazmitrampka 2011-02-05 20:30
Strzela jakby rzepka. I strzela przy przysiadach. A boli przy pszysiadzie, wstawaniu albo jak dlugo posiedze np. kino, komputer i wstane to boli ale przechodzi i jeszcze jak z rana wstane z lozka. Do tego zawsze przy wstawaniu po dluzszym siedzeniu lub lezeniu mam mroczki przed oczami i musze na chwile zamknac oczy i postac albo usiasc;/
napisał/a: ulna 2011-02-05 22:00
Opisane objawy mogą wskazywać na boczne przyparcie rzepki ewentualnie początki chondromalacji (choć w tym wieku nie jest to do końca prawidłowa nazwa). Należałoby wzmocnić głowę przyśrodkową mięśnia czworogłowego (oczywiście dla potwierdzenia/wykluczenia konieczna jest wizyta u ortopedy)


rozwiazmitrampka napisal(a):Do tego zawsze przy wstawaniu po dluzszym siedzeniu lub lezeniu mam mroczki przed oczami i musze na chwile zamknac oczy i postac albo usiasc;/


te objawy to najprawdopodobniej zaburzenia o charakterze ortostatycznym, w wieku 15lat się zdarzają i traktowane są za pewien zakres normy. W zapobieganiu należałoby starać się wolniej wstawać z łóżka
napisał/a: rozwiazmitrampka 2011-02-06 09:49
A jak to sie leczy?
napisał/a: ulna 2011-02-06 14:00
przede wszystkim wzmacnia się głowę przyśrodkową mięśnia czworogłowego, jeśli ona będzie odpowiednio silna przeskakiwanie powinno przejść. W dobór ćwiczeń i weryfikacji czy to faktycznie nie jest większy problem powinien dokonać lekarz i rehabilitant
napisał/a: rozwiazmitrampka 2011-02-06 17:07
czyli rozumiem, ze same čwiczenia wystarcza?
napisał/a: rozwiazmitrampka 2011-02-06 17:29
a i jeszcze pytanie takie nie zwiazane z tematem. Jakies 3 lata temu mialam peknieta torebke stawowa w piatym palcu u nogi, kopnelam przez przypadek w szafe. bardzo bolal palec, byl spuchniety. Lekarz kazal smarowac i nie chodzic ta strona stopy. Minelo juz te pare lat i uszkodzony palec nie zgina sie tak samo jak ten zdrowy. Nie zgina sie do gory. moze lepiej wytlumacze: jak w zdrowym palcu nacisne na kostke na srodku to trzymajac moge lekko podniesc przod palca a w tym chorym palcu sie nie da. Czy mozna cos z tym zrobic? Czy to nie jest jakies szczegolnie niebezpieczne?
napisał/a: ulna 2011-02-06 17:41
jeśli "diagnoza" jest trafna, to teoretycznie tak


rozwiazmitrampka napisal(a):a i jeszcze pytanie takie nie zwiazane z tematem. Jakies 3 lata temu mialam peknieta torebke stawowa w piatym palcu u nogi, kopnelam przez przypadek w szafe. bardzo bolal palec, byl spuchniety. Lekarz kazal smarowac i nie chodzic ta strona stopy. Minelo juz te pare lat i uszkodzony palec nie zgina sie tak samo jak ten zdrowy. Nie zgina sie do gory. moze lepiej wytlumacze: jak w zdrowym palcu nacisne na kostke na srodku to trzymajac moge lekko podniesc przod palca a w tym chorym palcu sie nie da. Czy mozna cos z tym zrobic? Czy to nie jest jakies szczegolnie niebezpieczne?


Jeśli dotyczy to palca piątego i nie przeszkadza to w chodzeniu to wszystko w porządku i myślę, żeby lepiej z tym nic nie robić, jakby się uprzeć to zapewne w drogę wchodziłaby tylko interwencja chirurgiczna
napisał/a: maru22 2012-03-21 19:16
Witam

Dziś przenosiłem coś ciężkiego i coś delikatnie strzyknęło mi w kolanie. Z początku nie przejmowałem się tym gdyż często coś mi w nim strzyka. Jestem już prawie 2 lata po jego operacji (zespolenie rzepki) ale niestety przy wyprostowaniu zgiętej nogi coś w kolanie boli i dopiero po wyprostowaniu nogi do końca przestaje boleć. Ból występuje po boku rzepki od wewnętrznej strony.

gdy zgiąłem nogę więcej niż o 45stopni i nie wyprostuje jej do końca niestety ból utrudnia mi chodzenie, dopiero gdy ją wyprostuje mogę swobodnie chodzić

Nie mam pojęcia co to jest, mam nadzieje że przejdzie mi samo