ból i "strzelanie" w KOLANIE?

napisał/a: zone1 2010-04-25 22:02
objawy:

-ból w kolanie od 2 tyg.
-przy kucnięciu jest ciężko wstać
-zgięcie kolana nie jest możliwe do końca.. jedynie przy pomocy ręki udaje się, ale przy prostowaniu słychać strzelanie/trzaskanie
- i ogólnie trwające strzelanie w kolanie.. z dnia na dzień coraz głośniejsze

do jakiego lekarza najlepiej się udać? chodzi mi o specjalistę? do ortopedy?

a może jakieś badanie USG kolana by coś wykryło?
w sumie ja nie jestem espertem, więc chciałam się dowiedzieć od kogoś mądrzejszego.. :)

kolega był u lekarza rodzinnego, ale go wyśmiał i powiedział ze ma za mało płynu w kolanie ...
i na tym się skoczyło, a ból jest coraz większy a odgłos strzelania coraz bardziej głośniejszy..
boję się, że w nast. kolejności zacznie się problem z chodzeniem.. ? bo jak narazie ejst coraz gorzej, niż lepiej

czy to może być coś z łękotką?
proszę o pomoc i rady. :(( bo tego lekarz rodzinnego nie obchodzi to, że się nasila coraz bardziej ten ból..
napisał/a: alwiko 2010-04-29 09:10
NIE JESTEM LEKARZEM, ALE Z DOŚWIADCZENIA WIEM ŻE ORTOPEDA JEST WSKAZANY JA MIAŁAM PODOBNE OBJAWY I PO MRI OKAZAŁO SIĘ ŻE POTRZEBNA JEST ARTROSKOPIA CZEKAM NA TERMIN.
OBJAWÓW NIE MOŻNA LEKCEWAŻYĆ . POZDRAWIAM.
napisał/a: monikaparyż 2010-04-29 09:28
ja takze mam podobny problem i takze czekam na termin na rezonans magnetyczny. mam 4 czerwca. a tobie radze jak ajszybciej udac sie do ortopedy bo rodzinny tak jak i w moim przypadku nie pomoze.
napisał/a: zone1 2010-04-29 17:48
a można iść do chirurga? bo do ortopedy b.ciezko sie dostac.. a do chirurga max. 1 tydzien sie czeka.. :)
napisał/a: monikaparyż 2010-06-01 07:42
tego to nie wiem. moj lekarz to ortopeda-chirurg takze jedno i drugie.
napisał/a: alba767 2010-06-02 18:59
koniecznie do ortopedy. ja tez mam problem z kolanem (chondromolacja rzepki) boli, bardzo trzeszczy jak zginam i prostuje. Zapisana jestm na zabieg artroskopii....dopiero w grudniu :/.
napisał/a: monikaparyż 2010-06-15 08:57
mam wyniki badania rezonansowego ale nic nie rozumiem, jakie sa tego dalsze kroki, jak to leczyć. badanie wykazało że mam uszkodzoną łąkotkę, w 3 stopniu róg łąkotki bocznej z niewielkim wysiękiem w stawie kolanowym. o co tu chodzi? czy konieczna bedzie operacja? do mojego ortopedy jestem zapisana na następny wtorek ale denerwuje się tymi wynikami.
napisał/a: ulna 2010-06-15 11:30
Z opisu wynika że będzie konieczny zabieg artroskopii jest to operacja jednak stosunkowo mało inwazyjna
napisał/a: monikaparyż 2010-06-16 08:21
a co po artroskopii ? jakiś gips czy coś podobnego, rehabilitacje? i czy to ma jakieś skutki uboczne?
napisał/a: ulna 2010-06-16 16:43
Nie ma żadnego gipsu właściwie na następny dzień rozpoczyna się chodzenie oczywiście na początku z odciążeniem operowanej kończyny po ok 3 miesiącach możesz wracać do uprawiania sportów o ile takie uprawiasz. Jeśli chodzi o ryzyko, niestety istnieje ono zawsze.
napisał/a: monikaparyż 2010-06-29 08:36
no i mam termin na zabieg artroskopii na 31 sierpnia. dopiero. a kolano coraz bardziej boli...
napisał/a: xagussia1989x 2010-06-29 12:14
Ja też mam chondromolację rzepki. Artroskopię miałam 4 lata temu, nie pomogło nic ..
Nie mogę wstać bez podparcia i trzeszczy cały czas.
Po artroskopii ból był niesamowity, dopiero po miesiącu stanęłam na tą nogę.
O kulach chodziłam 3 miesiące ..
Masakra. Nigdy więcej nie zgodziłabym się na artroskopię.