Ból i pieczenie podniebienia

napisał/a: monikar3 2011-07-01 21:04
Od ponad miesiąca mam piekący ból podniebienia miękiego,wejścia do gardła, czasem języka. W jamie ustnej nie ma żadnych zmian zapalnych. Byłam u trzech lekarzy, z czego 1 przepisał antybiotyk (który tylko pogorszył sprawę), 2 stwierdził, że to wirus i samo przejdzie, a 3 (laryngolog) twierdzi, że to wysuszenie śluzówki, ale po 2 tygodniach nawilżnia nie ma żadnej poprawy. Laryngolog twierdzi jeszcze że może to być refluks, ale ja nie mam, żadnych innych objawów tego schorzenia, więc wydaje mi się, że to niemożliwe. Jeżeli ktoś miał podobne doświadczenia to proszę o pomoc, bo to powoli mnie wykańcza. Z góry dziękuję za odpowiedzi
napisał/a: guciomaja34 2012-02-23 18:43
Mnie od dwóch lat boli podniebienie - silniej przy dotyku język - podniebienie.Boli mnie tez język i pieką - bolą - sczypią usta...nie radzę już sobie z tym.Nikt nie moze mi pomóc...nie wiem juz gdzie isc...
napisał/a: Peter 2012-02-24 10:05
Jeśli wykluczono refluks, to porozmawiać z lekarzem na temat zastrzyków Milgamma N. Mogą pomóc. Do tego kupić sobie esberitox.
napisał/a: bobskun 2015-02-10 14:53
Stary temat ale podziele się wiedzą bo właśnie roziwazałem ten uciążliwy problem. Miałem nawet kładzione pijawki na twarzy do tego stopnia irytujacy był to ból.

Okazało się że rozwiązaniem w moim przypadku jest brak CYNKU. Cynk między innymi odpowiada za skórę i suchość w ustach.
Również witamina C okazała się przydatna. Odpowiada w końcu za nasze dziąsła.
Jak również Magnez.

Nie będę się tutaj dalej rozpisywał poszukajcie informacji w googlach o CYNKU, Witaminie C i Magnezie, ale CYNK jest kluczem do zagadki w moim przypadku.

Jedna UWAGA kupcie dobrej jakości CYNK, najlepiej uzupełnijcie swoją ditetę o ziarna dyni i słonecznika oraz orzechy (magnez).

O braku cynku dowiedziałem się przy tzw. Badanie żywej kropli krwi.

Pozdrawiam podzielcie się swoją wiedzą jeśli info było przydatne. Z problemem borykałem się trochę czasu a żadne lekarz nie był w stanie mi pomóc mówili że to dziwne że coś takiego mam. Fajnie że dziwne ale bolało do tego stopnia że czasem sepleniłem :).

Pozdrawiam i życzę zdrowia