Ból i pieczenie oczu

napisał/a: pop3021 2013-12-12 12:37
Witam serdecznie

Bardzo potrzebuje pomocy i informacji na temat wzroku i jego wady.
Bolą i pieką mnie oczy, jednak nie są zaczerwienione.
Jestem ciągle zmęczony i niewyspany. Rano nie mam siły wstać - głównie przez oczy.
Chodź nie wiem ile bym spał...
Od czego to może być? - wada wzroku? czy inne choroby?

Byłem u okulisty i stwierdził wadę wzroku.
Poniżej zdjęcie lub w załączniku tematu.

http://imageshack.us/photo/my-images/845/06gi.jpg/

Mógłby mi ktoś wyjaśnić co to znaczy - jak zinterpretować? Jest bardzo źle? Muszę nosić okulary koniecznie przy takiej wadzie?
Słyszałem, że oko może się przyzwyczaić do okularów i wzrok się będzie pogarszał. Tzn widzisz w okularach dobrze ale wada się pogłębia i coraz mocniejsze szkła?

Co myślicie o soczewkach kontaktowych?
napisał/a: pop3021 2013-12-14 21:50
Proszę pomóżcie
napisał/a: miki20 2013-12-15 20:01
Hej, a co powiedział okulista na temat Twoich problemów z oczami? Może za dużo czasu przesiadujesz przed komputerem? To strasznie obciąża oczy. Wiem to z doświadczenia, siedzę przed kompem po 12 godzin, czasami dłużej - taka praca, i niestety też moje oczy są bardzo zmęczone takim trybem życia, często boli mnie od tego głowa, a oczy bolą i są czerwone. Ponadto radziłabym Ci zrobić też podstawowe badania typu OB, morfologia, CRP - żeby sprawdzić czy wszystko jest ok w organizmie, być może problemy z oczami to sygnał, że dzieje się coś więcej w organizmie. Na pewno też nie pytaj czy warto nosić okulary na forum, bo nie jesteśmy lekarzami, skoro okulista Ci zalecił to ja bym się tego trzymała, ewentualnie jak nie jesteś pewien diagnozy, wybierz się do innego lekarza na konsultację:) A próbowałeś jakiś kropli do oczu, np. ze świetlika?