Ból i miejscowe zasinienie, bez urazu

napisał/a: Pajonck 2016-09-27 09:46
Witam,
zacznę może od tego, że dwa miesiące temu, po kilku godzinach siedzenia przy biurku w pracy, zaczęła mnie boleć stopa po wewnętrznej stronie. Wieczorem nie mogłam już chodzić. Ortopeda po obejrzeniu stopu stwierdził, że wstrzyknie blokadę. Po blokadzie było jeszcze gorzej. Dostałam też silne leki przeciwzapalne na tydzień.
Fizjoterapeuta zrobił usg i dokładne badanie około dwa tygodnie później, wszystko wyszło dobrze, poza lekkim opadem kości i lekkim nadwyrężeniem.
Po miesiącu przestało boleć.

Od kilku dni znowu czuję ból dokładnie w tym samym miejscu, z dnia na dzień coraz większy, znowu mimowolnie zaczynam chodzić na boku stopu. W miejscu bólu (i wstrzyknięcia blokady) skóra zrobiła się biała, a w środku fioletowawa.
Od dwóch tygodni też gorączkuję, bez przerwy do 38,8st. Nie wiem czy mam to wiązać. Udało mi się póki co dostać do lekarza na izbie przyjęć w szpitalu, zrobił rtg i stwierdził, że to musi być stan zapalny, bo kości całe. Nie ukrywam, że leków nie wezmę "na oko", bo mam chorą dwunastnice.
Do ortopedy prywatnie "na szybko" też się boję iść, bo wiem, że poprzednia blokada, bez nawet wykonanego usg, tylko mi zaszkodziła.

Martwi mnie to w jakim stanie jest stopa, a kolory jakie przyjęła (fiolet się nasila) jeszcze bardziej.

Co to może być? czemu ból wrócił, a stopa zaczęła zmieniać kolor?
napisał/a: PioCS 2016-09-29 10:58
Witam, być może to zbieg okoliczności aczkolwiek jeżeli cały organizm ma stan podgorączkowy to zrobiłbym badanie krwi pod kątem zakażenie bateryjnego, proszę dopytać lekarza pierwszego kontaktu. Region może wskazywać na przeciążenie przyczepu mięśnia piszczelowego tylnego który dochodzi do kości łódkowej. to tylko hipoteza cieżko coś konstruktywenego napisac na forum nie widzac pacjentapozdrawiam
napisał/a: Pajonck 2016-09-29 16:38
Dzisiaj miałam usg, stan zapalny, jakieś poszarpane struktury, problemy z krążeniem w tej stopie.
Jako, że od 3 tygodni gorączkuję bez przerwy, padły słowa, że stopa może być objawem czegoś. A że dochodzą skoki pulsu, bóle głowy od dwóch miesięcy itp, zostały zasugerowane badania na boreliozę.